Nakło nad Notecią: Motocyklista poniesie konsekwencje za jazdę bez uprawnień

Wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów to konsekwencje dla motocyklisty, który bez prawa jazdy ruszył w trasę. Decyzję w sprawie mieszkańca nakielskiej gminy podejmie sąd.

Przemieszczający się motocyklem 18-latek został skontrolowany przez patrolowców w jednej z podnakielskich wsi. Po weryfikacji personaliów kierującego w policyjnych systemach, szybko wyszło na jaw, że mężczyzna nie ma wymaganych uprawnień do prowadzenia motocykla.
Zgodnie z obowiązującym przepisami konsekwencje, jakie ponosi sprawca wykroczenia jazdy bez wymaganych uprawnień, są srogie. Decyzję w stosunku do takiego kierowcy podejmuje zawsze sąd, który obligatoryjnie nakłada na niego zakaz prowadzenia pojazdów nie mniej niż na 6 miesięcy. Przewidziana przepisami kara to: areszt, ograniczenie wolności albo grzywna nie niższa niż 1500 złotych.
Z takimi właśnie konsekwencjami liczyć musi się skontrolowany przez funkcjonariuszy 18-latek. Mieszkaniec nakielskiej gminy niebawem usłyszy zarzuty, a wniosek o jego ukaranie policjanci skierują do sądu.

kom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

zdjęcie ilustracyjne