Nakło nad Notecią: Odpowie za kradzież drogich perfum

Zarzuty kradzieży perfum wartych ponad 600 złotych usłyszał 31-latek zatrzymany przez nakielskich policjantów chwilę po tym, jak wybrał się na darmowe zakupy do drogerii w centrum miasta. Ostateczne decyzje w sprawie podejmie sąd, a zatrzymanemu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Zdarzenie miało miejsce wczoraj (27.05.20). Około 16.30 dyżurny nakielskiej komendy otrzymał informację od pracownika ochrony jednej z miejskich drogerii o ujęciu mężczyzny podejrzanego o kradzież perfum. Na miejsce zostali skierowani „patrolowcy”.

Mundurowi dowiedzieli się, że pracownik drogerii zauważył mężczyznę, który po wejściu do sklepu od razu poszedł w stronę stoiska z perfumami. Stojąc przed półkami długo się nie zastanawiał, zdjął trzy flakony drogich perfum i włożył do torby. Następnie ruszył do wyjścia, omijając kasy i nie płacąc za towar próbował opuścić drogerię. Na drodze stanął mu jednak pracownik ochrony, który ujął złodzieja, a co całym zdarzeniu powiadomił mundurowych. 31-latek został przekazany funkcjonariuszom.

Warte ponad 600 złotych perfumy wróciły do dalszej sprzedaży, a złodziej trafił do celi policyjnego aresztu. Dziś (28.05.20) mieszkaniec Nakła usłyszał zarzuty kradzieży, z której przyjdzie mu się tłumaczyć w sądzie. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za kradzież grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.      

podkom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

zdjęcie ilustracyjne