Nakło nad Notecią: Rozpoczęto realizację inwestycji, w ramach której powstanie 190 mieszkań

Dzisiaj, 28 lipca 2021 roku oficjalnie zainaugurowano inwestycję realizowaną w ramach współpracy pomiędzy nakielskim samorządem a spółką PFR Nieruchomości. Na obszarze około dwóch hektarów na działce przy ul. Mroteckiej w Nakle nad Notecią powstaną 4 budynki z 190 mieszkaniami. Generalny wykonawca firma PW Lech z Bydgoszczy ma na realizację inwestycji dwa lata od momentu uruchomienia robót budowlanych.

Przy ul. Mroteckiej w Nakle nad Notecią powstaną cztery pięciokondygnacyjne budynki, które pomieszczą 190 mieszkań o zróżnicowanych metrażach – od około 30 -metrowych kawalerek pod przeszło 70 -metrowe M4. Wszystkie lokale zostaną wykończone w standardzie podstawowym. Średniowysokie budynki będą się od siebie różniły rozmiarem. W skrajnych częściach działki powstaną dwa mniejsze, jednoklatkowe bloki, a pomiędzy nimi dłuższe dwuklatkowe z większą liczbą mieszkań. Na terenie osiedla powstanie także plac zabaw, 190 miejsc postojowych oraz wiaty rowerowe. Budynki zostaną zlokalizowane, od zachodu, w odległości około 100 metrów, znajduje się wielorodzinne osiedle mieszkaniowe im. Władysława Łokietka. Z kolei w części południowej i wschodniej inwestycja będzie sąsiadowała z ogródkami działkowymi i zabudową jednorodzinną. W dzisiejszej uroczystości uczestniczyli m.in.: Łukasz Schreiber, Przewodniczący Stałego Komitetu Rady Ministrów, europoseł PiS Kosma Złotowski, Jacek Ryba Prezes Zarządu PW Lech, Wojciech Caruk Prezes Zarządu PFR Nieruchomości S. A, radni Rady Powiatu Nakielskiego ze starosta nakielskim Tadeuszem Sobolem, radni Rady Miejskiej w Nakle nad Notecią z przewodniczącym Pawłem Wiśniewskim, burmistrz Szubina Mariusz Piotrkowski, zastępca burmistrza miasta i gminy Mrocza Waldemar Chudzik, wójt gminy Sadki Dariusz Gryniewicz, przedstawiciele inspekcji i służb. Do zebranych zwrócił się burmistrz miasta i gminy Nakło nad Notecią Sławomir Napierała, który zaznaczył, że dzisiejsze wydarzenie jest ważne dla Nakła nad Notecią. Następnie zaznaczył, że spotykamy się dzięki zaangażowaniu i staraniu wielu ludzi. Dzisiaj stoimy na placu budowy w Nakle nad Notecią, gdzie mieszkania są niezwykle potrzebne i wyczekiwane przez naszych mieszkańców. W Nakle nie buduje się mieszkań czynszowych natomiast wielu naszych mieszkańców ich potrzebuje – mieszkają w starej substancji mieszkaniowej niespełniającej obowiązujących standardów urbanistycznych, są to również młode rodziny, które nie posiadają na starcie zdolności kredytowej. Zabierając głos Łukasz Schreiber podkreślił, że ta dzisiejsza uroczystość to jest przykład determinacji samorządu i myślenia o tym jak ma wyglądać miasto dla przyszłych pokoleń. Głos zabrali ponadto Kosma Złotowski, Jacek Ryba i Wojciech Caruk.

Przed symbolicznym wbiciem łopat pod budowę budynku mieszkalnych, teren ten poświęcił proboszcz parafii pw. NMP Królowej Polski w Nakle nad Notecią ks. Andrzej Rumocki.

tekst i zdjęcia: Dariusz Wojciechowski

Kopiowanie, przetwarzanie, powielanie w całości lub w części treści opisu, zdjęć oraz wszelkich elementów graficznych a także przechowywanie w systemach wyszukiwania, umieszczanie na innych stronach www, przekazywanie, przesyłanie czy udostępnianie innym osobom wyżej wymienionych elementów bez zgody właściciela i autora jest zabronione. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. (Dz. U. z 2019 r. poz. 1231 z późn. zm.).