Nakło nad Notecią: Słuchacze UTW i uczestnicy WTZ organizatorami wspólnego przedsięwzięcia

W dniu wczorajszym przypadała 41. rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Z tej okazji w Nakielskim Ośrodku Kultury słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku wysłuchali wykładu. Przypomnijmy w niedzielę 13 grudnia 1981 roku o godzinie 6:00 rano Polskie Radio nadało wystąpienie generała Wojciecha Jaruzelskiego, w którym informował Polaków o ukonstytuowaniu się Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego i wprowadzeniu na mocy dekretu Rady Państwa stanu wojennego na terenie całego kraju.

W ramach wykładu dla Uniwersytetu Trzeciego Wieku uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej „Pod Dębem” z Paterka przygotowali program z tej okazji. Zaczęli mocnym akcentem odśpiewując piosenkę pt.: „Jaskółka uwięziona”.

W drugiej części zaprezentowali się w piosenkach biesiadnych

Na koniec Krystyna Wegner – Kowalska pogratulowała uczestnikom WTZ występu i pełnego wrażeń popołudnia.

zdjęcia: Dariusz Wojciechowski

Kopiowanie, przetwarzanie, powielanie w całości lub w części treści opisu, zdjęć oraz wszelkich elementów graficznych a także przechowywanie w systemach wyszukiwania, umieszczanie na innych stronach www, przekazywanie, przesyłanie czy udostępnianie innym osobom wyżej wymienionych elementów bez zgody właściciela i autora jest zabronione. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. (Dz. U. z 2019 r. poz. 1231 z późn. zm.).