Nakło nad Notecią: „Splątane ścieżki” – niezwykła opowieść o zwyczajnej codzienności

Majowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Nakle nad Notecią poświęcone było rozmowie na temat książki Agnieszki Krawczyk pt.: „Splątane ścieżki”.  Na kartach powieści spotykamy się z losami wielu bohaterów, których łączy jedno miejsce, a mianowicie urokliwa pasmanteria w Krakowie . Prowadzona jest przez ekscentryczną Klaudynę. Odbywają się tam spotkania klubu „Splątanej nitki”, na  których pod pretekstem wspólnych zainteresowań,  znajdują przyjaźń, szczere rozmowy, bliskość i zrozumienie.  Do klubu dołącza również Monika, siostrzenica głównej bohaterki, dla której „Splątana nitka” staje się bezpieczną przystanią po tym, jak zostaje oszukana przez ukochanego.

Pisarka w swojej książce porusza niezwykle ważne tematy – zdradę, zaufanie i towarzyszący im ból. Dokładnie opisuje wewnętrzny obraz bohaterów, którym przeszłość nie szczędziła ran. Z drugiej jednak strony, przywraca  wiarę w moc przyjaźni o której jakże często zapominamy.

„Splątane ścieżki” to piękna, kojąca i przynosząca nadzieję historia o skomplikowanych relacjach damsko – męskich, rodzinnych i sąsiedzkich. Z pewnością warta przeczytania.

Kolejne spotkanie DKK odbędzie się 15.06.2022r. Omawiać będziemy książkę pt.: „Kwiat wiśni i czerwona fasola” Duriana Sukegawa

Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.

Autor: Małgorzata Kaluska – Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Nakle nad Notecią