Nakło nad Notecią: „Sprzątamy dla Polski” – IV edycja w Szkole Podstawowej nr 2

„Sprzątamy Dla Polski” – to inicjatywa, która łączy ekologię i dbanie o klimat z patriotyzmem i dbałością o nasze środowisko. W ten sposób szczególnie młode pokolenie jeszcze bardziej uczy się odpowiedzialności, która jest dzisiaj bardzo potrzebna.

Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia  w Nakle nad Notecią przystąpiła w tym roku do IV edycji akcji, która odbyła się 4 października br. Jesienna edycja została objęta m.in. honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, Ministra Edukacji i Nauki prof. Przemysława Czarnka, Państwowego Gospodarstwa Wodnego „Wody Polskie”, Polskich Kolei Państwowych S.A. oraz Generalnej Dyrekcji Lasów Państwowych.

Wydarzenie polegało na sprzątaniu zanieczyszczonych na skutek działalności człowieka terenów zielonych w naszej okolicy. Jak sama nazwa wskazuje, troska o środowisko wynika ze współczesnej postawy patriotyzmu. Organizatorzy wskazują, że ma ona miejsce dwa razy w roku: w Dzień Ziemi (22 kwietnia) oraz we wspomnienie św. Franciszka z Asyżu – patrona ekologów (4 października).

Serdecznie dziękujemy uczniom naszej szkoły oraz nauczycielom, którzy wzięli udział w tegorocznej akcji proekologicznej i tym samym przyczynili się do poprawy stanu środowiska.  Zachęcamy wszystkich chętnych do aktywnego uczestnictwa w wielkich porządkach w kolejnej akcji Sprzątania Świata.

Pamiętajmy jednak, aby „Sprzątać Świat” nie tylko podczas corocznej akcji, ale codziennie, bo tylko w taki sposób przyczynimy się do poprawy otaczającego nas środowiska.

Nauczyciele Zespołu Nauk Przyrodniczych Szkoły Podstawowej nr 2 w Nakle nad Notecią