Nakło nad Notecią: Sukces uczniów Szkoły Podstawowej w Występie

Uczniowie  Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Występie wzięli udział w Regionalnym Konkursie „Moja Pasja i drukarka 3D” organizowanym przez Zespół Szkół Mechanicznych nr 1 w Bydgoszczy i Miejski Ośrodek Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy. Patronat nad konkursem objęli: Prezydent Bydgoszczy, wojewoda Kujawsko-Pomorski oraz Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty.

Uczniowie pod okiem opiekuna – nauczycielki informatyki p. Małgorzaty Gajek zaprojektowali i wydrukowali logo naszej szkoły. Do konkursu zostało zakwalifikowanych 7 prac z naszej placówki. Troje uczniów zdobyło nagrody: SZYMON MŁYNAREK I miejsce, HANNA WAJER II miejsce oraz OLIWIER ŁACHETA wyróżnienie.

Ogromnie cieszymy się z sukcesów naszej drużyny, która dzięki drukarce 3 D pozyskanej z projektu Laboratoria Przyszłości może rozwijać swoje pasje.

W piątek 17.03.2023r. laureaci uczestniczyli w I Interdyscyplinarnej Konferencji „Pasja i Druk 3D”. Wysłuchali wykładów o historii, możliwościach, nowościach i przyszłości druku 3d. Wzięli także udział w  warsztatach p.t. „Samochód, drukarka, druk 3D”.

Na naszym przykładzie świetnie widać, że Laboratoria Przyszłości wyrównują szanse. Z sukcesem rywalizowaliśmy ze szkołami z Bydgoszczy, Torunia, Tucholi i innych miejscowości. Na konferencji wszyscy usłyszeliśmy miłe słowa uznania od organizatorów.

 

Iwona Szopińska – Dyrektor Zespół Szkolno-Przedszkolny w Występie