Nakło nad Notecią: Tymoteusz Sobczak z wizytą u burmistrza

Nakielanin, uczeń I Liceum Ogólnokształcącego w Nakle nad Notecią, Tymoteusz Sobczak, odwiedził w minionym tygodniu nakielski urząd.

Spotkanie w ratuszu z burmistrzem Miasta i Gminy Sławomirem Napierałą jest następstwem sukcesów, jakie osiągnął Tymoteusz, bowiem został on radnym I Kadencji Młodzieżowego Sejmiku Województwa Kujawsko- Pomorskiego oraz parlamentarzystą Parlamentu Młodych Rzeczypospolitej Polskiej. Jest również finalistą Ogólnopolskiego Konkursu o Senacie RP.

Wizyta była okazją do rozmów na temat funkcjonowania młodzieżowego sejmiku, który reprezentowany jest przez 2 osoby z naszego powiatu. Sesje z udziałem trzydziestu reprezentantów odbywają się w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu, a pierwsza odbyła się 20 czerwca. Do zadań, jakie powierza się  Młodzieżowemu Sejmikowi, zaliczyć można: głos doradczy i opiniotwórczy w sprawach dotyczących młodzieży, własne inicjatywy dotyczące inwestycji oraz wydarzeń na terenie województwa, promowanie idei samorządowości, w tym na terenie miast i gmin.

Tymoteusz jako jedna z sześciu osób reprezentuje województwo kujawsko-pomorskie w Parlamencie Młodych Rzeczypospolitej Polskiej tworzony przez 106 osób. W odróżnieniu od sejmiku, w którym kadencja trwa dwa lata, tutaj jest ona roczna, a posiedzenia odbywać się będą w Senacie Rzeczpospolitej Polskiej.

Nakielski włodarz pogratulował naszemu reprezentantowi sukcesów życząc dalszej owocnej pracy.

Urząd Miasta i Gminy Nakło nad Notecią