Nakło nad Notecią: Uczniowie Staszica na wycieczce integracyjnej w Krówce Leśnej

W dniach 14.09. – 16.09.2022 r. społeczność uczniowska klasy IId (technik reklamy/technik logistyk)wraz z wychowawcą p. Moniką Pilarską oraz p. Małgorzatą Fedec udała się do Harcerskiego Ośrodka Wypoczynkowego „Krówka Leśna”, w gminie Koronowo. Miejsce wypoczynku położone jest na skraju Borów Tucholskich, w pobliżu Zalewu Koronowskiego, który łączy się z rzeką o wdzięcznie brzmiącej nazwie „Krówka” i sąsiaduje z jeziorem Stoczek. Celem wyjazdu były integracja klasy, promowanie aktywnego spędzania czasu oraz kształcenie wrażliwości na bliski kontakt z naturą.

W trakcie wycieczki młodzież miała okazję na relaks na świeżym powietrzu, wędrówki krajoznawcze i podziwianie nadjeziornych widoków. Męska część grupy już od pierwszych chwil rozgrywała mecz piłki nożnej, podczas gdy dziewczęta chętnie rywalizowały w grach karcianych. Uczniowie wymieniali się różnymi doświadczeniami i pokazali swoje oblicza, nie zawsze znane z ławy szkolnej. Rozmowom wieczornym nie było końca, choć temperatura nie rozpieszczała nikogo.

Na zakończenie wycieczki grupa postanowiła zrobić ognisko. Mokre drewno nie chciało się łatwo poddać płomieniom, ale ostatecznie wszyscy poczuli kojące ciepło. W tle rozbrzmiewała cudowna muzyka. Można było poczuć magię końca lata.

Młodzież klasy II d miała znakomitą okazję do wspólnej aktywności fizycznej i interpersonalnej, zatem do dalszej integracji. Uczniowie zachowywali się wzorowo. Zdobyte doświadczenia zostaną z nimi na długo i pozwolą z energią wejść w nowy rok szkolny.

Monika Pilarska – nauczyciel Zespołu Szkół im. S. Staszica w Nakle n. Not.