Nakło nad Notecią: Uczniowie z Czwórki i Żeglugi w Parku Filmowym Babelsberg w Poczdamie

15 czerwca br. uczniowie Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej, Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 4 w Nakle oraz absolwenci  odwiedzili Park Filmowy Babelsberg w niemieckim Poczdamie.

Powstałe w 1911 roku na potrzeby niemieckiego przemysłu filmowego studio filmowe w Poczdamie Babelsberg jest dzisiaj nie tylko studiem produkcji filmowej i telewizyjnej, ale również częścią Miasteczka Mediowego, do którego należą m.in.: Park Filmowy Babelsberg, Uniwersytet Filmu i Telewizji im. Konrada Wolfa, centrum transmisyjne lokalnego ośrodka telewizji Rundfunk Berlin-Brandenburg, Muzeum Radia Niemieckiego, i Niemieckie Archiwum Radiowe. To z tym miejscem związane są przedwojenne filmy z Marleną Ditrich. Z dzisiejszej poczdamskiej „fabryki snów” pochodzi co czwarty film oglądany w kinach.

Uczniów jednak najbardziej zainteresowały atrakcje kina 4D, średniowieczne miasteczko, ogród małego Mucka, przejażdżka łódkami w Panamie oraz pokazy kaskaderów w arenie „Wulkan”. Po pełnym wrażeń pobycie w parku filmowym czas wolny uczniowie spędzili na poczdamskiej starówce.

Wyjazd dla uczniów Czwórki został dofinansowany z budżetu Gminnego programu profilaktyki, rozwiązywania problemów alkoholowych i przeciwdziałania narkomanii w ramach akcji „Lato 2022”. Przed wycieczką realizowano zajęcia profilaktyczne.

Wycieczkę przygotował i poprowadził p. Michał Wiśniewski, a opiekę nad uczniami sprawowały panie: Brygida Majewska, Małgorzata Kwaśniewska i Dorota Kamińska.

Materiał: Michał Wiśniewski