Nakło nad Notecią: Uroczystość zakończenia roku szkolnego w I LO

Uroczystość zakończenia roku szkolnego rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły przez poczet w składzie: Antonina Brzozowska, Agata Sosnowska i Karol Liedke. Został odśpiewany hymn państwowy przez nauczycieli, uczniów i pracowników „Krzywoustego”. Konferansjerami byli uczniowie klasy 3 matematyczno-informatycznej: Julia Leppert i Filip Ciesielski.

Jako pierwsza głos zabrała dyrektor szkoły, Aleksandra Białka, która uczniom podziękowała za wiarę w siebie, wytrwałość i niezłomność, nauczycielom za trud , nietuzinkowe pomysły i podejmowane inicjatywy w szkole, Radzie Rodziców za zaangażowanie i współpracę, pracownikom obsługi i administracji za dbałość o wnętrze placówki, a następnie odczytany został list od Starosty Powiatu Nakielskiego skierowany do społeczności I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Nakle. Przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego Wiktoria Kujawa zwróciła się ze słowami podziękowań i życzeń do dyrekcji szkoły, nauczycieli, pracowników obsługi i administracji oraz do uczniów. W imieniu licealistów Wiktoria pożegnała odchodzących na emeryturę: panią Anitę Marciniak, nauczycielkę języka niemieckiego, panią Wiesławę Wojciechowską, nauczycielkę biologii, pana Andrzeja Otto, nauczyciela języka angielskiego.

Prowadzący uroczystość Julia i Filip powiedzieli m.in.: „Dzisiaj, kiedy patrzymy wstecz, na minione miesiące, chcemy z dumą powiedzieć, że wiele wspólnie przeżyliśmy, wiele wspólne osiągnęliśmy. Możemy podziękować sobie nawzajem za zaangażowanie w naukę, ale także za wspólną pracę na rzecz społeczności szkolnej”.

Główną częścią zakończenia roku szkolnego było wyczytanie, przez panią wicedyrektor szkoły – Justynę Michalską nazwisk uczniów z najwyższymi średnimi ocen oraz wręczenie im nagród przez panią dyrektor Aleksandrę Białkę i wychowawców klas.

Wszyscy zebrani na boisku I LO mogli wysłuchać Leny Grzechowiak i Amelii Grudzkiej recytujących recytujących wiersze Czesława Miłosza i Wisławy Szymborskiej, Anny Marosz śpiewającej piosenki współczesnych artystów. Wystąpili też uczniowie klasy 3 matematyczno-informatycznej i wygłosili wspólnie utwór „Hej, radością oczy błysną”, z którego pochodzą słowa wypisane nad wejściem do „Krzywoustego”, a których autorem jest Adam Mickiewicz.

Na koniec padły słowa: „Pragniemy życzyć wszystkim wspaniałych wakacji. Niech będą one czasem wyczekiwanego odpoczynku, udanych wyjazdów, owocnych spotkań z przyjaciółmi, radości i nowych przygód. Wróćmy wszyscy do szkoły pełni energii i gotowi na kolejne wyzwania”. Po nich został wyprowadzony sztandar szkoły, a uczniowie przeszli do swoich klas po odbiór świadectw.

Uroczystość została przygotowana przez uczniów klasy 3 matematyczno-informatycznej, pod okiem wychowawczyni, Ilony Świder, oraz z pomocą pana Andrzeja Otto, zajmującego się nagłośnieniem, i pana Bogusława Rydzyńskiego, opiekującego się pocztem sztandarowym szkoły.

 

 

 

I Liceum Ogólnokształcące w Nakle nad Notecią