Nakło nad Notecią: Wycieczka klasy Id (technik logistyk/technik reklamy)

Wrześniowe dni to najlepszy czas na integrację uczniów klas pierwszych a wycieczki  organizowane w tym właśnie celu stały się już tradycją Zespołu Szkół im. S. Staszica w Nakle nad Notecią.

21.09.2021 r. klasa Id (technik logistyk/ technik reklamy) wraz z wychowawcą, p. Moniką Pilarską i p. pedagog Aleksandrą Włodarek, udała się do Bydgoszczy. Wyprawa rozpoczęła się od wizyty w LaserFight. Jest to pierwsze w województwie kujawsko-pomorskim miejsce do gry w laserowego paintballa. W specjalnie przygotowanych pomieszczeniach uczniowie, wyposażeni w broń laserową i kompatybilne z nią kamizelki, rywalizowali ze sobą w siedmioosobowych grupach. Zabawa trwała dwie godziny i wydawała się sprawiać młodzieży wielką radość i satysfakcję.

Następnie grupa udała się do Olimpic Bowling Center, gdzie pierwszoklasiści zmierzyli się z bardzo starą dyscypliną sportu, jaką są kręgle. Nie wszyscy bowiem uświadamiają sobie, że, wg badań historycznych, grali w nią już starożytni Egipcjanie.

Współzawodnictwo w obu atrakcjach zaproponowanych uczniom klasy Id nie skończyło się wyłonieniem liderów, lecz nawiązaniem nowych relacji z kolegami i koleżankami z klasy a dla opiekunów stało się do okazją poznania nowych członków Staszica w sytuacjach pozaszkolnych.                                                                                                                                   Monika Pilarska