Nakło nad Notecią: Wyniki XXVI Powiatowego Konkursu Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim

W poniedziałek 18 marca 2024 r. odbył się „XXVI Powiatowy Konkursu wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim na Krajnie i Pałukach 1918/1919 na tle wydarzeń międzynarodowych”. Organizatorami konkursu są: Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle nad Notecią oraz Związek Harcerstwa Polskiego Hufiec Nakło.

  • W tegorocznej edycji konkursu pierwsze miejsce zajął Eryk Tuszyński z I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią. Gratulujemy!
  • Jury konkursowe podjęło decyzję o przyznaniu ex aequo drugiego miejsca i nie przyznawaniu trzeciego. Zdobyli je Zofia Kubalewska z I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie oraz Amadeusz Hak z Zespołu Szkół Technicznych w Kcyni.
  • Czwarte miejsce zajął Jakub Wiatr z Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią.

Serdecznie dziękujemy uczestnikom za przybycie i udział w konkursie. Pragniemy również podziękować nauczycielom Violettcie Hejzie, Piotrowi Szybowiczowi, Krzysztofowi Borusowi oraz Marcinowi Lisieckiemu za przygotowanie uczniów do konkursu.


Działanie dofinansowane przez Powiat Nakielski w ramach konkursu nr 1/2024 – na wykonywanie zadań publicznych związanych z realizacją zadań powiatu nakielskiego w 2024 roku w zakresie w zakresie podtrzymywania i upowszechniania tradycji narodowej, pielęgnowania polskości oraz rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej, pod nazwą „Powstanie Wielkopolskie 1918-1919 na Krajnie i Pałukach oraz Zbrodnia pomorska 1939”.

 

 

Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle nad Notecią