Nakło nad Notecią: XIV Powiatowy Festiwal Piosenki Anglojęzycznej za nami

Dzisiaj, 31 maja 2023 roku w Nakielskim Ośrodku Kultury odbył się XIV Powiatowego Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej, którego organizatorem było Stowarzyszenie na rzecz rozwoju wsi Olszewka i Lubaszcz. Uczestników i jurorów powitała Agata Minda. Gościem festiwalu był starosta nakielski Tadeusz Sobol.

Jury w składzie: Dawid Krzyk (przewodniczący jury): wokalista, muzyk, autor piosenek, konferansjer, organizator wydarzeń kulturalnych. Współtwórca płyty „IDEE SUPER FIXE – NIEMEN – NORWID” – wysoko ocenianej przez krytyków muzycznych jako przełomowe dzieło dotyczące nieznanej muzyki Czesława Niemena. Twórca zespołów „Agrest” i „Szept”. Laureat międzynarodowych konkursów muzycznych między innymi: „Niemen Nonstop”, „Festiwal Pryzmat”, OKR – poezja śpiewana, Debiuty w Opolu, ”Kryształowa kropla wody” Złotów 2011 oraz wielu innych. Uczestnik programów telewizyjnych:  ”Szansa na Sukces” i ”Must be the music”. Współorganizator m.in. takich imprez jak: Projekt Kostka, międzynarodowy festiwal teatralny ”Miasto” Legnica 2007/2009, Miss Polski 2008, Festiwale studenckie Poezji Śpiewanej, Pikniki militarne: Jastrowie 2014, 2015, Złotów 2014, 2016 itd.

Drew Cox: pochodzi z Anglii z Southend  on Sea położonego niedaleko Londynu. Obecnie mieszka  i żyje w Polsce gdzie  jest nauczycielem języka angielskiego w szkole językowej SayYes w Nakle. Prowadzi zajęcia z dziećmi oraz dorosłymi mające na celu naukę mówienia i przełamanie bariery językowej.

Paweł Kowalski: muzyk, instrumentalista, realizator dźwięku. Od 24 lat grający na perkusji oraz instrumentach etnicznych, w takich zespołach jak: Novotwor, Terapia Eksperyment, czy też w wielu projektach muzycznych. Wychowanek Orkiestry Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej, w której to szlifował swoje umiejętności muzyczne na instrumentach perkusyjnych. Natomiast od 16 lat stoi po drugiej stronie sceny i zajmuje się realizacja dźwiękową koncertów i wydarzeń. „Kocham to co robię i robię to co kocham” i ta dewiza przyświeca mu w każdym dniu.

po przesłuchaniu wykonawców  postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

w kategorii  SOLIŚCI KLAS I – III (uczniowie szkół podstawowych):

I miejsce Matylda Rand
II miejsce Martyna Wajer
III miejsce Lena Łoposiewicz

w kategorii  ZESPOŁY KLAS I – III (uczniowie szkół podstawowych):

I miejsce „Mróweczki”
II miejsce „Czadersi”
III miejsce Ola and Kacper
Wyróżnienie Happy Kids

 w kategorii  SOLIŚCI KLAS IV – VIII (uczniowie szkół podstawowych):

I miejsce Filip Filosek
II miejsce Zofia Czerwińska
III miejsce Karina Katafiasz
Wyróżnienie Jagoda Plechowska
Wyróżnienie Weronika Grubich
Wyróżnienie Klaudia Krusik
Wyróżnienie Maja Piasecka

w kategorii  ZESPOŁY KLAS IV – VIII (uczniowie szkół podstawowych):

I miejsce „Volleybeat”
II miejsce „Miriam”
III miejsce „Asia and Natalia”

 w kategorii   SZKOŁY ponadpodstawowe

I miejsce Wiktoria Mazgaj
II miejsce Jakub Wiatr
III miejsce Wiktoria Pinkowska
Wyróżnienie Nikola Szlonszkiewicz
Amelia Jaskólska
Amelia Kubińska

tekst i zdjęcia: Dariusz Wojciechowski