Nakło nad Notecią: Z „językami” do Francji

Grono nauczycieli z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Nakle nad Notecią bierze udział w szkoleniach językowych w ramach realizacji programu unijnego ERASMUS+. W ostatnich tygodniach kolejne dwie grupy pedagogów zdobywały wiedzę i umiejętności z zakresu posługiwania się językiem angielskim i francuskim.
Projekty unijne mają to do siebie, że już rozpoczęte muszą być kontynuowane, ku zadowoleniu ich uczestników. W związku z tym trwają przygotowania do kolejnych wyjazdów do Francji.
Przypomnijmy, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Nakle n. Not. sięgnęła po fundusze unijne w zakresie wiedzy, edukacji i rozwoju. Projekt jest realizowany w ramach programu ERASMUS+ akcji KA1 „Mobilność kadry edukacji szkolnej” w obszarze edukacji szkolnej i ma na celu poprawę jakości pracy placówki oświatowej osiąganą przez udział jej pracowników w mobilnościach zagranicznych, takich jak kursy i szkolenia, w trakcie których podnoszą oni własne kompetencje zawodowe.
Zanim uczestnicy projektu spotkają się z francuskimi nauczycielami, już teraz doskonalą umiejętności z zakresu posługiwania się językiem angielskim i francuskim. Zajęcia odbywają się w formie online i stacjonarnej. Podstawy języka francuskiego przekazała uczestnikom Monika Kieczmerska. Natomiast zajęcia z języka angielskiego poprowadziła Angelika Sobolewska-Smolińska.
Nadmieńmy, iż francuskim partnerem nakielskiego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 jest Association Weiner Plus.

materiał: Marta Podemska, koordynator ds. projektu