Nakło nad Notecią: Zajęcia wakacyjne w Filii Ogólnej już za nami.

Z wody, oliwki, szamponu dla dzieci oraz rolek ręczników papierowych robiliśmy nawilżane chusteczki. Następnie dzieci ciężko pracowały, malowały, rysowały i kleiły.

Bańki mydlane na stole to super zabawa, potrzebny jest tylko płyn własnoręcznie zrobiony z wody cukru i płynu do mycia naczyń, słomki do napojów i dmuchamy, a bańki rosną jak na drożdżach.

Papierowy ping-pong, zawieszki do kluczy, butelkowe straszydła, wąż z nakrętek i wiele innych atrakcji czekały na uczestników zajęć wakacyjnych w bibliotece. Podczas zajęć plastycznych malowaliśmy na folii streczowej, wyobraźnia uczestników nie znała granic a biblioteczne wakacje miały swoje logo wakacji, które wykonali Jakub, Małgosia i Ula. Lepiliśmy z masy solnej i bawiliśmy się mokrym piaskiem, który sami zrobiliśmy.

Odwiedziliśmy również Radio Nakło, dziękujemy za poświęcony czas, było super!

Kreatywna biblioteka czerpała pomysły z książki ”Wszystko co można zrobić z modeliny, plasteliny, koralików”, której autorem jest Aniela Cholewińska- Szkolik, zamknęła swoje podwoje. Podziękowania dla uczestników zajęć oraz życzymy wszystkim udanych wakacji!

Autor: Stefania Bielecka PiMBP w Nakle nad Notecią