Nakło nad Notecią: Zakończenie roku szkolnego w Szkole Muzycznej

W Szkole Muzycznej I stopnia w Nakle nad Notecią odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021. 

Dyrektor placówki, Beata Nehring przeprowadziła całość spotkania na której wręczyła 34 świadectwa z wyróżnieniem co dowodzi, że uczniom nakielskiej szkoły muzycznej nie jest straszna pandemia. Społeczność szkolna oraz rodzice pożegnali wielkimi brawami sześciu absolwentów:

  • Wiktorię Łach – klasa perkusji Jakuba Waszczuka,
  • Amelię Dombrowską – klasa skrzypiec Justyny Czop – Miłek,
  • Magdę Zywert – klasa skrzypiec Justyny Czop – Miłek,
  • Antoniego Białczyka – klasa fortepianu Marioli Cielińskiej,
  • Nicole Pater – klasa skrzypiec Justyny Czop – Miłek,
  • Sebastiana Różańskiego – klasa gitary klasycznej Aleksandry Nowackiej.

„Będziemy za Wami tęsknić, ale nie mówimy do widzenia lecz do zobaczenia” – mówiła dyrektor szkoły. Wśród nobilitowanych osób znalazła się Nadia Kocemba, uczennica klasy fletu poprzecznego Julii Staneckiej, która otrzymała wyróżnienie I stopnia na IV warszawskim festiwalu Miniatura muzyczna na instrumenty dęte drewniane i blaszane 2021 dla uczniów szkół muzycznych I i II stopnia oraz II miejsce na Międzynarodowym Konkursie w Serbii. Antoni Kawka, uczeń klasy fortepianu Marioli Cielińskiej wywalczył wyróżnienie na XII Międzyszkolnym Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym Kościn 2021 oraz wyróżnienie II stopnia na Dziecięcych Interpretacjach Muzycznych Tarnobrzeg 2021. Miniony rok nie był łatwy, tym bardziej sukcesy wymienionych osób są powodem do dumy!

Uśmiechu i wzruszeń nie było końca. Dyrektor podczas przekazywania świadectw personalnie zwracała się do każdego z uczniów nawiązując do wyjątkowych sytuacji zaistniałych w trakcie roku szkolnego. Dzięki temu, każde dziecko poczuło się wyróżnione, a wręczane świadectwo nabrało jeszcze większej wartości. Niestety zabrakło koncertu absolwentów, który uwieńczyłby zakończenie roku szkolnego. Po cichu, każdy liczy na to, że w kolejnych miesiącach będzie można organizować występy uczniów, którzy podzielą się swoim talentem z nakielską społecznością. Z pewnością każdy nauczyciel, uczeń oraz rodzic szkoły może podpisać się pod zdaniem iż „muzyka daje duszę wszechświatowi, skrzydła umysłowi, lot wyobraźni, a wszystkiemu życie” – Platon.

Tekst: Marta Trudzińska

źródło: UMiG Nakło nad Notecią