Nakło nad Notecią: Zapraszamy na spotkanie z Tomaszem Owsianym

143

Uprzejmie informujemy, że 10.06.2021 o godz. 18.00 w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bydgoszczy odbędzie się w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki spotkanie autorskie z podróżnikiem i reporterem TOMASZEM OWSIANYM,  połączone z prezentacją multimedialną, promującą jego najnowszą książkę pt. „Kraj naprawdę i na niby. Reportaże z Gujany Francuskiej” (premiera: 12 listopada 2020)!

Tomasz Owsiany

Z wykształcenia romanista i tłumacz języka francuskiego. W 2011 roku porzucił swoją dotychczasową pracę, by przez 9 miesięcy uczyć języka francuskiego na Madagaskarze. Efektem pobytu na tej czwartej co do wielkości wyspie świata była jego pierwsza reporterska książka „Madagaskar. Tomek na Czerwonej Wyspie”. Kolejna wyprawa „Pod ciemną skórą Filipin” przyniosła mu Nagrodę Dziennikarzy oraz wyróżnienie w kategorii Podróże KOLOSY 2015, a książka o tym samym tytule Nagrodę Magellana 2018 za reportaż.

W 2018 roku zdobył Nagrodę im. Andrzeja Zawady, co pozwoliło mu zrealizować kolejny projekt reporterski zatytułowany „Do wnętrza Gujany Francuskiej”. Jego owocem jest pokaz multimedialny, który autor zaprezentuje podczas bydgoskiego spotkania oraz najnowsza książka „Kraj naprawdę i na niby. Reportaże z Gujany Francuskiej”, którą w Bydgoszczy będzie promować. Będzie możliwość zakupu książki.

Spotkanie organizowane w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.

Wstęp za okazaniem wejściówek (od 2.06.2021, godz. 16.00 w Wypożyczalni Biblioteki Głównej, Stary Rynek 24 – pierwszeństwo mają członkowie Dyskusyjnych Klubów Książki).

Jolanta Dąbrowska – Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Nakle nad Notecią