Nakło nad Notecią: Zapraszamy na warsztaty plastyczne i wernisaż wystawy „Dzieci świata”

1 sierpnia 2021 r. zapraszamy na nakielski Rynek na bezpłatne warsztaty plastyczne dla dzieci oraz otwarcie wystawy fotografii Elżbiety Dzikowskiej „Dzieci świata”.

Będzie możliwość wykonania pracy plastycznej na konkurs „Mój przyjaciel z dalekiego świata”, nauczymy także wykonywać kwiaty z krepy, a chętni będą mogli spróbować sił z wycinankami.

Wydarzenie organizujemy we współpracy z Powiatową i Miejską Biblioteką Publiczną w Nakle nad Notecią.


W dniach 30 lipca – 18 sierpnia 2021, dzieci Miasta i Gminy Nakło nad Notecią będą mogły zaprzyjaźnić się ze swoimi rówieśnikami z różnych stron świata oglądając plenerową wystawę fotografii naszej cenionej podróżniczki, Elżbiety Dzikowskiej, przemierzającej od wielu już lat kontynenty, znanej wszystkim widzom, m.in., z legendarnego programu Pieprz i Wanilia, zrealizowanego dla TVP wraz z Tonym Halikiem.

Dzieci Świata to kolejna wystawa po Uśmiechu Świata przepełniona uśmiechem, różnorodnością kulturową, empatią, z niezwykłą wnikliwością prezentująca dolę i niedolę najmłodszych mieszkańców naszego globu, a przede wszystkim tych z Azji, Afryki czy Ameryki Łacińskiej. Jak pisze autorka w albumie Dzieci w fotografii Elżbiety Dzikowskiej: „Tam się dzieci rodzi najwięcej, tam ich los jest najtrudniejszy, ale tak samo jak w Polsce kochają swe dzieci tamtejsi rodzice, tak samo pragną by ich przyszłość była lepsza. Chciałabym, aby (…) polskie dzieci zaprzyjaźniły się z przedstawionymi na moich fotografiach rówieśnikami.”

Dzieci w fotografiach Elżbiety Dzikowskiej najczęściej żyją w biedzie, bez możliwości nauki, od najmłodszych lat pracując, aby wspomóc rodziców, opiekują się młodszym rodzeństwem, niejednokrotnie głodują. Pomimo wielu trosk i przeciwieństw losu starają się znaleźć czas na zabawę i dzielą się z nami tym, co mają najcenniejsze, uśmiechem, który jest najkrótszą drogą do serca.

Wystawa została objęta honorowym patronatem UNICEF Polska, Pana Piotra Całbeckiego – Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Pana Sławomira Napierały – Burmistrza Miasta i Gminy Nakło nad Notecią.

Partnerami organizacji wystawy są: Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Urząd Miasta i Gminy Nakło nad Notecią, Muzeum Ziemi Krajeńskiej, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Nakle nad Notecią, Krajowa Spółka Cukrowa S.A.

Prezentacja wystawy: Rynek w Nakle nad Notecią, 30 lipca – 18 sierpnia 2021.

Inauguracja wystawy: niedziela, 1 sierpnia 2021, godz.13.00.

Wystawie towarzyszy konkurs plastyczny: „Mój przyjaciel z dalekiego świata”, dla dzieci w wieku od lat 6 do lat 12. Informacja: www.muzeum.naklo.pl

Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle nad Notecią