Niebezpiecznie podczas prac żniwnych w powiecie wągrowieckim

28 lipca br. okazał się pracowitym dniem dla strażaków z powiatu wągrowieckiego. Tego dnia doszło do dwóch pożarów kombajnów oraz 2. hektarów ścierniska.

Zgłoszenia o płonących kombajnach dotarły do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w godzinach popołudniowych. Pierwszy pożar miał miejsce w Mokronosach (gmina Damasławek), drugi natomiast w miejscowości Koninek (gmina Wągrowiec). Pożar kombajnu w Mokronosach zakończył się na szczęście na  spalonej komorze silnika. W drugim przypadku spaleniu uległ praktycznie cały kombajn.

W obu przypadkach strażacy działali natychmiastowo w natarciu na palące się maszyny rolnicze jednocześnie zapobiegając przedostaniu się ognia na ściernisko.

Przed godziną 20. dyżurny stanowiska odebrał kolejne zgłoszenie o pożarze ścierniska w miejscowości Rusiec (gmina Wapno).

Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że palą się ok. 2 hektary ścierniska. Strażacy po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia podali pięć prądów wody w natarciu na palące się ściernisko ograniczając tym samym rozprzestrzenianie się ognia.

W wszystkich działaniach udział brały zastępy PSP i OSP.

opracowanie: mł. ogn. Piotr Kaczmarek, oficer prasowy KP PSP w Wągrowcu
zdjęcia:  st. ogn. Krzysztof Rożek, st. str. Jakub Hoffmann KPM PSP w Wągrowcu