Niepodległościowe granie w Paterku. „LZS” Kanał” Występ zwycięzcą turnieju

W piątkowe popołudnie i wieczór 10 listopada 2023 r. w przeddzień Święta Odzyskania Niepodległości na hali sportowej w Paterku  odbył się coroczny turniej piłki nożnej drużyn LZS z okazji 105. rocznicy Odzyskania Niepodległości. W zawodach udział wzięły cztery reprezentacje LZS z: Występu, Gorzenia, Ślesina i Paterka. Impreza towarzyszyła uroczystościom Święta Odzyskania Niepodległości w Gminie Nakło. Zebranych powitał przewodniczący RMG LZS Jacek Kiersznicki wraz z zastępcą  Mirosławem Bladzichem, a otwarcia dokonał przewodniczący LZS „Skra” Paterek Radosław Hyży. Mecze  rozgrywane były systemem każdy z każdym 2 x 10 min.Po odśpiewaniu hymnu narodowego rozpoczęły się zmagania sportowe. Sędzią głównym zawodów był Łukasz Boiński.
 
Wyniki:
 
1. Ślesin – Paterek   5:1
2. Występ – Gorzeń   2:2
3. Gorzeń Ślesin   0:0
4. Występ – Paterek   7:3
5. Paterek – Gorzeń   2:7
6. Ślesin – Występ 3:4
Klasyfikacja końcowa:
 
1 miejsce –  LZS „Kanał”  Występ   7 pkt  bramki     13-8
2 miejsce –  LZS „Zieloni” Gorzeń   5 pkt  bramki     9-4
3 miejsce –  LZS „Zorza ” Ślesin      4 pkt  bramki     8-5
4 miejsce –  LZS „Skra”Paterek       0  pkt  bramki    6:19
 
Ponadto wybrano:
– najlepszego bramkarza  –  Leszek Tafelski
– króla strzelców  –  Damian Kasperski
– najlepszego zawodnika – Marek Świtalski
 
Nagroda specjalna:
– Magdalena Białka
O końcowej klasyfikacji zadecydował ostatni  mecz pomiędzy Ślesinem a Występem. Bramka zdobyta o ostatnich 10 sekundach meczu przez zawodnika z Występu zdecydowała o takiej kolejności. Mecze stały na wysokim poziomie, bardzo zacięte wyrównane,po niektórych akcjach ręce same składały się do oklasków. Po raz pierwszy w historii rozgrywania tych turniejów  w  drużynie z Paterka zagrała kobieta – Magdalena Białka. Wszystkie zespoły otrzymały okolicznościowe puchary, dyplomy, nagrody rzeczowe napoje i słodycze. Środki na ich zakup pochodziły z otwartego konkursu ofert dla organizacji pozarządowych na wykonanie zadań pożytku publicznego. Nagrody ufundowała także spółka Nakielski Sport. Pani Annie Mrozek prezes spółki -serdecznie dziękujemy. Organizatorami turnieju były: Rada Miejsko-Gminna LZS, spółka „Nakielski Sport” i LZS „Skra” Paterek.Podziękowanie kierujemy dla pana Sławomira Sasa za pomoc w organizacji turnieju
 
Rada informuje, że do końca roku odbędą się jeszcze:
 
–  25. 11. 2023 r. godz. 10 00  w Olszewce – VII Mistrzostwa LZS Indywidualne i Drużynowe  Miasta i Gminy w DARTA ( 2 mężczyzn+ 1 kobieta )
–  09. 12. 2023 r. godz. 14 30 w Ślesinie  –  XII  Mikołajkowo – Gwiazdkowy Turniej Piłki Nożnej
–  16. 12. 2023 r. godz. 10 00 strzelnica w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 4 w Nakle  XI Mistrzostwa LZS Miasta i Gminy w Strzelectwie (2 mężczyzn+1 kobieta)
Jacek Kiersznicki
zdjęcia: Dariusz Wojciechowski