Nietrzeźwy i bez wymaganych uprawnień zatrzymany przez „drogówkę”

Policjanci nakielskiej „drogówki” zatrzymali 29-latka, który kompletnie pijany prowadził kawasaki. Okazało się też, że mieszkaniec nakielskiej gminy wsiadł na motocykl bez wymaganych uprawnień. Teraz o jego losach zdecyduje sąd.

Wczoraj (22.12.19) policjanci nakielskiego referatu ruchu drogowego pełnili służbę na terenie gminy Nakło. Krótko po 15 w jednej z podnakielskich wsi zwrócili uwagę na motocyklistę, którego sposób jazdy wskazywał, że może być pod wpływem alkoholu.

Kierowca kawasaki został zatrzymany do kontroli. Od 29-latka wyraźnie czuć było alkohol. Badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie mężczyzny 1,5 promila alkoholu. Żeby tego było mało, podczas sprawdzania personaliów motocyklisty w policyjnych systemach okazało się, że w ogóle nie posiada on uprawnień wymaganych do prowadzenia motocykla.

Mieszkaniec nakielskiej gminy trzeźwiał pod opieką znajomego. Niebawem zostaną mu przedstawione zarzuty za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Swoją drogą odpowie też za jazdę bez wymaganych uprawnień. O karze dla 29-latka zdecyduje sąd.

podkom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią