Nowy album Remigiusza Kuźmińskiego

W środę, 10 lipca br., swoją premierę miała najnowsza i trzecia już z kolei płyta wokalisty Remigiusza Kuźmińskiego , artysty urodzonego w Szubinie, pochodzącego z Pałuk i Gminy Barcin. Remigiusz Kuźmiński jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie wokalistyki i dyrygentury. Studiował pod okiem wybitnych polskich profesorów kształcąc technikę wokalną i dyrygencką w zakresie muzyki jazzowej oraz klasycznej. W czerwcu 2007 roku obronił pracę magisterską i recital dyplomowy na ocenę bardzo dobrą oraz uzyskał wyższe wykształcenie muzyczne jako dyplomowany wokalista i dyrygent z tytułem magistra sztuki. Ukończył również wokalistykę w średniej szkole muzycznej, gdzie szkolił głos w zakresie klasyki, a także równolegle liceum ogólnokształcące. Na co dzień artysta wykonuje muzykę pop – jazzową, musicalową, literacką i pop – operową. Muzyk koncertuje na wielu estradach w całym kraju oraz współpracuje z zaprzyjaźnionymi muzykami. Komponuje muzykę i pisze teksty do własnych utworów. Od czasów studiów niezmiennie związany jest ze środowiskiem bydgoskiej kultury i sztuki oraz z rodzinnym Regionem Pałuk i Gminy Barcin.

Album zawiera siedem utworów, wśród których znalazły się zarówno kompozycje autorskie artysty jak i utwory innych autorów. Płyta utrzymana jest w stylistyce ambitnego i mało komercyjnego pop – jazzu oraz nastrojowych ballad literackich. Jest liryczna, poetycka i emocjonalna. W sam raz na wieczory przy świecy i lampce wina.

Precyzyjna technika wokalna artysty, ciekawe linie melodyczne , harmonia , aranżacje oraz interpretacje i warstwa tekstowa kompozycji , tworzą spójną i niepowtarzalną całość. Producentem i realizatorem nagraniowym krążka jest Wytwórnia MG Studio w Bydgoszczy. Płyta dostępna jest w całości na oficjalnej stronie artysty www.remigiuszkuzminski.pl

Fot. MG Studio