O bezpieczeństwie w szkole na spotkaniu z licealistami

Zajęcia na temat zasad postępowania na wypadek wtargnięcia do szkoły osoby niebezpiecznej przeprowadzili dla uczniów klasy I i II szubińskiego LO mł. asp. Zofia Wrzeszcz oraz sierż szt. Marcin Pilch z nakielskiej komendy. Zajęcia zorganizowano w ramach porozumienia podpisanego ze szkołą.

Na mocy porozumienia podpisanego przez kierownictwo nakielskiej komendy z I LO w Szubinie, policjanci prowadzą zajęcia dla uczniów z klasy o profilu prawno – policyjnym. Zajęcia mają bardzo różnorodną tematykę, zgodną z programem jaki dla tego typu klas opracowała Komenda Główna Policji.

W ostatnich dniach z uczniami klasy I i II spotkali się policjanci z nakielskiego zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii.

Mundurowi podczas swojej prelekcji mówili na temat zasad postępowania na wypadek wtargnięcia do szkoły osoby niebezpiecznej. Przestawiony został algorytm postępowania w tego typu sytuacji, pożądane sposoby zachowywania się osób będących w tym czasie na terenie placówki oświatowej. Omówiono zasady powiadamiania o zdarzeniu służb powołanych do ratowania życia i zdrowia. Uczniowie dowiedzieli się również jak należy zachowywać się podczas ewakuacji, aby była ona bezpieczna dla wszystkich będących w szkole podczas ataku.

mł. asp. Zofia Wrzeszcz – p.o. Oficera prasowego KPP Nakło nad Notecią