O cyberprzemocy oraz zagrożeniach w sieci na spotkaniu z dziećmi

Nakielska policjantka wzięła udział w obchodach Dnia Bezpiecznego Internetu organizowanych w Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Nakle. Z dziećmi z klas VI-VIII mundurowa rozmawiała o zagrożeniach wynikających z niewłaściwego korzystania z sieci internetowej.

Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna z Nakła była organizatorem obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu, przedsięwzięcia skierowanego zarówno dla dzieci, jak i rodziców. Do udziału w obchodach zaproszono mł. asp. Zofię Wrzeszcz z nakielskiej komendy.

Policjantka przygotowała warsztaty dla dzieci. Uczniowie klas VI-VIII podczas zajęć teoretyczno-warsztatowych dowiedzieli się wiele na temat cyberprzemocy oraz zagrożeń związanych z niewłaściwym korzystaniem z sieci internetowej.

Mundurowa przypominała o środkach ostrożności, jakie należy stosować zawierając znajomości w sieci. Zaznaczała, żeby dzieci z dużą ostrożnością traktowały wszelkie wirtualne znajomości, nie przekazywały tak poznanym znajomym swoich danych wrażliwych oraz informacji, które mogą być wykorzystane do popełnienia przestępstwa na szkodę małoletnich bądź ich rodziców.

Mł. asp. Wrzeszcz przypomniała też, że nikt w sieci nie jest anonimowy, a  powinni liczyć się z tym najbardziej ci, którzy wykorzystują sieć do obrażania innych. W tym miejscu przypomniane zostały także przepisy regulujące odpowiedzialność nieletnich za czyny karalne, w tym te związane z hejtem, publikowaniem zdjęć innych osób bez ich zgody oraz przemocą za pośrednictwem sieci.

podkom. Justyna Andrzejewska – oficer prasowy KPP w Nakle nad Notecią