O funkcjonowaniu Starostwa Powiatowego w Nakle w dobie koronawirusa na sesji

Podczas wczorajszej XIX sesji Rady Powiatu Nakielskiego starosta nakielski Tadeusz Sobol składając informację o wybranych działaniach Powiatu Nakielskiego w związku z zagrożeniem koronawirusem, poinformował że Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią załatwia tak jak przed epidemią sprawy mieszkańców powiatu. Oczywiście są utrudnienia z wejściem do budynku ze względu na bezpieczeństwo pracowników jak i mieszkańców, a wprowadzony reżim sanitarny obowiązywać będzie jeszcze przez kilka dni. O tych utrudnieniach i zasadach funkcjonowania powiadamiani byli mieszkańcy powiatu w sposób zwyczajowo przyjęty i lokalne media. Większość mieszkańców takie postępowanie uważa za zasadne. Należy również wziąć pod uwagę fakt następujący, stwierdzenie u pracownika lub mieszkańca załatwiającego swoje sprawy w budynku starostwa, zarażenia koronawirusem spowodować może kwarantannę wszystkich pracowników i zamknięcie urzędu. W takiej sytuacji wojewoda kujawsko-pomorski wyznacza inne starostwo do przejęcia spraw mieszkańców.

Przedstawił także informację w sprawie pracy Wydziału Architektury i Budownictwa oraz Wydziału Komunikacji w okresie od 16 marca 2020 roku do 24 kwietnia 2020 roku. W okresie tym wydano 68 decyzji pozwolenia na budowę (w 2019 – 101); 3 decyzję na rozbiórkę (w 2019 r – 9), przyjęto zgłoszeń projektów w ilości 7 (w 2019 roku – 8), wydano zaświadczenia o samodzielności lokalu 4( w 2019 r – 3).

W Wydziale Komunikacji w tym okresie wydano 347 decyzji, w tym na zarejestrowanie pojazdów 205 (nowych, sprowadzonych z zagranicy i innych niezbędnych). Przyjęto 340 wniosków o nabycie pojazdów oraz 272 wnioski na zbycie pojazdów. Wydano 140 stałych dowodów rejestracyjnych. Wydano 120 decyzji administracyjnych o zatrzymaniu prawa jazdy (wyroki sądowe, przekroczenia prędkości, przekroczenia liczby punktów karnych, alimenty). Wydano także 63 nowych praw jazdy.

tekst i zdjęcie: Dariusz Wojciechowski

Kopiowanie, przetwarzanie, powielanie w całości lub w części treści opisu, zdjęć oraz wszelkich elementów graficznych a także przechowywanie w systemach wyszukiwania, umieszczanie na innych stronach www, przekazywanie, przesyłanie czy udostępnianie innym osobom wyżej wymienionych elementów bez zgody właściciela i autora jest zabronione. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. (Dz. U. z 2019 r. poz. 1231 z późn. zm.).