Obchody 11 listopada w gminie Nakło nad Notecią

11 listopada obchodzimy Święto Niepodległości. Uroczystości nie zabraknie też w Gminie Nakło nad Notecią. Zapraszamy wszystkich do udziału!

Obchody rozpoczynamy o godz. 10:00 mszą św. w intencji Ojczyzny w kościele pw. św. Stanisława BiM. O godz. 10:50 przemaszerujemy na nakielski Rynek, gdzie o godz. 11:00 odśpiewamy hymn, nastąpi wciągnięcie flagi na maszt, wysłuchamy przemówienia, po czym złożymy wiązanki kwiatów przy Pomniku Wdzięczności Wojsku Polskiemu. Oficjalne uroczystości zakończy salwa honorowa i wyprowadzenie sztandarów. Ponadto na nakielskim Rynku zobaczyć będzie można okolicznościową wystawę Instytutu Pamięci Narodowej.

Oprócz tego w dniu 11 listopada odbędą się wydarzenia towarzyszące, zarówno w Nakle nad Notecią jak i w Paterku czy Ślesinie. Inne z wydarzeń wpisujących się w uczczenie odzyskania niepodległości odbywać się będą w dniach 6, 7, 10 i 13 listopada. Więcej informacji znaleźć można na plakacie, a szczegóły na stronach organizatorów poszczególnych wydarzeń w dedykowanych artykułach.

Na wydarzenia zapraszają: Miasto i Gmina Nakło nad Notecią, Nakielski Ośrodek Kultury, Muzeum Ziemi Krajeńskiej, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna oraz Nakielski Sport Sp. z o.o.