Odkopali schrony ale bez koparki sobie nie poradzą! Kto pomoże?

To oni już dwa razy przygotowali dla nas wspaniałe inscenizacje w czasie „Nocy Muzeów”, które miały miejsce na Dworcu PKP w Kcyni. Teraz jest okazja dać im wsparcie, bo wykonują wspaniałą robotę, poświęcają godziny na odtworzenie czegoś co pozostało po II wojnie światowej w Gminie Kcynia.

Od dłuższego czasu w naszym regionie Towarzystwo Historyczne pod okiem archeologa prowadzi prace przy schronach w okolicach Dobieszewa i Dobieszewka. To wspaniała akcja ale ze względów technicznych potrzebne jest wsparcie w postaci koparko-ładowarki. Wierzymy, że po przeczytaniu naszego newsa znajdzie się ktoś z wielkim serduchem i sprzętem.

Na swoim portalu społecznościowym Stowarzyszenia Historycznego w Kcyni czytamy:

Dziś kolejny dzień prac przy schronach z okresu II wojny światowej zlokalizowanych na pograniczu wsi Dobieszewko i Dobieszewo. Prace prowadzimy pod okiem archeologa Pana Roberta Grochowskiego. Badania przy schronie nr 1 zostały sfinansowane przy wsparciu Nadleśnictwa Podanin za co bardzo dziękujemy. Wkrótce ustawimy także oznakowanie. W tym miejscu serdecznie zapraszamy na lekcję plenerową przy schronach, którą wspólnie z Urzędem Miejskim w Kcyni planujemy zorganizować w sobotę, 7 września. Wkrótce więcej szczegółów. Prace przy schronach prowadzone są także w ramach projektu dofinansowanego przez Zarząd Powiatu Nakielskiego. Nadal potrzebujemy wsparcia w postaci koparko-ładowarki czy ktoś może nas wspomóc?

red. Robert Koniec

fot. Towarzystwo Historyczne w Kcyni