Olaf i Alan Jagodzińscy wyróżnieni!

485

Uczniowie kl. 2b I Liceum Ogólnokształcącego w Szubinie Alan i Olaf Jagodzińscy uzyskali wyróżnienie w ponadregionalnym konkursie internetowym przeznaczonym dla uczniów szkół ponadpodstawowych: „O wielu pasjach w życiu jednego człowieka, czyli Cyprian Kamil Norwid znany i nieznany”

Honorowy patronat nad konkursem objęła Marszałek Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej Elżbieta Witek, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki oraz Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty Marek Gralik.

Konkurs upamiętnił 200-setną rocznicę urodzin czwartego wieszcza narodowego w Roku Cypriana Kamila Norwida i miał na celu przybliżenie młodzieży sylwetki i twórczości poety.

Uczniowie przystępujący do konkursu mieli za zadanie udzielenie odpowiedzi na 25 pytań zamkniętych i kilka pytań otwartych, zawartych w formularzu internetowym.

Olaf i Alan Jagodzińscy, którzy mimo trudnych warunków pandemii aktywnie uczestniczą w rozgrywkach szachowych i konkursach ponadregionalnych uzyskali 39 na 41 możliwych punktów. W konkursie uczestniczyło 255 uczniów z 67 szkół.

Gratulujemy znakomitego wyniku w dziedzinie wiedzy literackiej i zachęcamy uczniów naszej szkoły do uczestnictwa w oferowanych konkursach.

I Liceum Ogólnokształcące w Szubinie