Operacja „Malta” przez nakielski chór Nadzieja zrealizowana

To był bardzo intensywny tydzień. Dla nas, z racji na śpiew podczas koncertów, prób, czy warsztatów. Łatwo nie miały też krokomierze w naszych telefonach, które grzały się do czerwoności, za sprawą pokonywanych tras. Udało nam się odwiedzić znaczną część Malty + Gozo. Przejechaliśmy autobusami (z dachem i bez) wyspę wzdłuż i wszerz na 1 bilecie, co możemy każdemu polecić z czystym sumieniem bo to żadna filozofia. A jak nudziły nam się już te „PKSy” to pływaliśmy promami. Próbowaliśmy potraw i specjałów – królika, koziego sera, czy ftirę, ściskając przy tym w dłoniach tamtejsze napoje chłodzące (coś ciepły listopad nam się trafił w tym roku). Podążaliśmy śladami twórców „Gry o Tron” odwiedzając lokacje z serialu. Doświadczyliśmy przy tym maltańskich skrajności – od pięknych bogatych i czystych miejsc, po totalne ruiny, biedę czy brud tamtejszych ulic. Jedno jest pewne – widok na Vallettę z tarasu Hotelu Marina w Sliemie z pewnością zostanie z nami na długo.

Zapytacie dlaczego to wszystko nas tak cieszy?

Wychowaliśmy się w małej miejscowości. Nigdy nie marzyliśmy o podróżach. Zawsze najbardziej zależało nam by śpiewać! I to właśnie dzięki śpiewaniu możemy teraz zwiedzać świat.

Serdecznie dziękujemy za wsparcie naszego przedsięwzięcia Gminie Nakło nad Notecią, a przede wszystkim Nakielskiemu Ośrodkowi Kultury z Michałem Dubkowskim na czele.

Wylądowaliśmy już w Poznaniu. Czas na powrót do Nakła nad Notecią. W poniedziałek zapraszamy na WIECZÓR NIEPODLEGŁOŚCI DO NOK-u, gdzie zaśpiewamy dla Was utwory patriotyczne z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

źródło: Chór „Nadzieja”