Orzeł Handball Kcynia pokonał AZS UKW Bydgoszcz w II kolejce Autonomicznej Ligi Piłki Ręcznej

Odbyła się II kolejka Autonomicznej Ligi Piłki Ręcznej. Tym razem podejmowaliśmy AZS Bydgoszcz, drużyna z długą historią sukcesów na swoim koncie. Do tego spotkania przygotowywaliśmy się bardzo mocno i intensywnie. Od samego początku wiedzieliśmy, że nasz rywal to bardzo mocny przeciwnik i spotkanie również może się zakończyć dla nas porażką.

Początek meczu w ofensywie z naszej strony był mało skuteczny, przegrywaliśmy 1:5. Z minuty na minutę zaczęliśmy bujać nasz atak, doszliśmy rywali i wyszliśmy na prowadzenie. Bramka za bramkę, w pewnym momencie wykorzystaliśmy błędy przeciwników oraz kary minutowe, które otrzymali – pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 20:17 na naszą korzyść. W drugą połówkę spotkania również wyszliśmy bardzo mocno skupieni i zdeterminowani.

W 45 minucie mieliśmy wypracowaną przewagę 5 bramkową. Zwolniliśmy grę, wiedzieliśmy że musimy utrzymywać ten stan, aby bezpiecznie wygrać ten mecz. Udało się – 37:34! Pokonujemy AZS Bydgoszcz! Cała drużyna zasługuje na pochwałę, każdy dołożył cegiełkę do tego zwycięstwa! Jak widać ostatnie 2 tygodnie, które przepracowaliśmy w obronie przyniosły skutki z dużym progresem, a tego elementu obawialiśmy się najbardziej. Każdy z nas zagrał świetny mecz, ale szczególne wyróżnienie za postawę jaką prezentował należy się naszemu bramkarzowi, który zaczarował bramkę i rozszyfrował naszych rywali. Brawo Dominik Czechowski! Dziękujemy za trzymanie kciuków i wiarę w nas, a teraz czas wrócić do treningów i przepracować w pełni ten czas do świąt.