Otwarcie Szopki Bożonarodzeniowej w Mroczy

Wczoraj, 22 grudnia 2019 roku po raz kolejny mieszkańcy Gminy Mrocza zebrali się na otwarciu Szopki Bożonarodzeniowej. Uroczystości rozpoczęły się od mszy w kościele parafialnym. Następnie kolędnicy z św. Mikołajem zaprowadzili obecnych na rynek. Obecni zostali powitani przez przewodniczącego Rady- Jarosława Odrobińskiego oraz księdza proboszcza – Wojciecha Cierniaka. Ksiądz poświęcił szopkę oraz obecnych. Złożone zostały również życzenia świąteczne i noworoczne. Zaśpiewano również kolędę, którą zaintonował Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Mroczy – Marian Wiśniewski.

Obecni mogli wziąć udział w losowaniu z nagrodami (m.in. choinkami, karpiem, jemiołą czy gadżetami promocyjnymi), poczęstować się daniami serwowanymi przez MGOKiR Mrocza, KGW Mrocza, KGW Białowieża, KGW Krukówko, KGW Matyldzin czy Zajazd WIK Ślesin. Na rynek przybył także św. Mikołaj z reniferami, a chętni mogli przejechać się dorożką, którą zapewnił sołtys Matyldzina – Marek Maciejewski.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w tą uroczystość za udzieloną pomoc. Bez was to wydarzenie nie udałoby się. Mieszkańcom dziękujemy za przybycie oraz zapraszamy za rok.

Ewelina Musiał: UMiG Mrocza