Otwarte Mistrzostwa Nakła w Stell Darta

Otwarte Mistrzostwa Nakła w Steel Darta z okazji 720 – lecia nadania praw miejskich Nakłu nad Notecią odbyły się w dniu 15 czerwca 2019r. Turniej odbył się pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Nakło nad Notecią. Zawody rozegrane zostały po raz 6. W zawodach udział wzięło 36 zawodników oraz 2 panie i miały międzynarodowych charakter, bowiem gościliśmy zawodników z takich miejscowości jak: Berlin, Bydgoszcz, Toruń, Elbląg, Inowrocław, Wałcz, Sępólno Krajeńskie. Turniej stał na bardzo dobrym poziomie darterskim.

Zwycięzcą turnieju został reprezentant Torunia Wojciech Pasiński, który w finale pokonał innego zawodnika Torunia Piotra Winiarskiego. Trzecie miejsce przypadło zawodnikowi z Bydgoszczy Arkadiuszowi Adamczykowi. Tuż za podium uplasował się nasz zawodnik reprezentujący Dart Tavernę Nakło Radosław Pieńkowski.

Puchar za najwyższe zakończenie lega zdobył z wynikiem 158 uzyskał Wojciech Pasiński, natomiast najszybszą lotkę (11) zanotował Krzysztof Lauer, który również otrzymał puchar. Najwyżej sklasyfikowaną panią została Aleksandra Mikietyńska z Bydgoszczy.

W trakcie turnieju podziękowaliśmy zespołowi Dart Taverna Nakło za udział w rozgrywkach kuj -pomorskiej lidze darta w Ekstraklasie i zajęcie 6 miejsca na zakończenie sezonu 2018/2019r.

W trakcie zawodów były losowane akcesoria związane z Gminą oraz ufundowana przez burmistrza tarcza sizalowa do gry w Darta. Najwięcej szczęścia miał reprezentant naszego klubu Mariusz Warzybok do którego powędrowała wylosowana tarcza.

W najbliższy weekend udajemy się do Włocławka , gdzie odbędą się Mistrzostwa Polski w Soft Darcie.

Trzymajcie kciuki ! Do zobaczenia przy tarczy.