Otwarty Turniej Tenisa Stołowego „Kcynia Mini Cup 2021”

Otwarty Turniej Tenisa Stołowego „Kcynia Mini Cup 2021” pod patronatem Burmistrza Kcyni został przeprowadzony w dniu 01.08.2021 r. w Hali Sportowej Zespołu Szkół Technicznych w Kcyni przy ul. Emila Jurczyka 3 w Kcyni. Do rywalizacji w Turnieju przystąpiło 21 zawodniczek i zawodników. Grano w kategoriach: Dziewczęta rocznik 2009 i młodsze, Dziewczęta rocznik 2008 i starsze do 17 lat,  Chłopcy rocznik 2009 i młodsi, Chłopcy rocznik 2008 i starsi do 17 lat.

Na Turnieju obowiązywały przepisy PZTS. Grano w poszczególnych kategoriach w grupach systemem gry „każdy z każdym” do trzech wygranych setów każdy mecz. W kategorii Chłopcy rocznik 2008 i starsi grano w dwóch grupach eliminacyjnych.  Do  finału w kategorii rocznik 2008 i starsi awansowało po dwóch zawodników z miejsc I i II w grupach eliminacyjnych i w finale grano systemem „na krzyż”. Sędziowanie prowadzenie zawodów: Grzegorz Kowalski i Lokalni Animatorzy Sportu Marek Sobczak i Jarosław Kurtysiak.  Organizacja zawodów Grzegorz Kowalski i Lokalni Animatorzy Sportu Marek Sobczak i Jarosław Kurtysiak oraz Urząd Miejski w Kcyni. Turniej w Kcyni stał na wysokim poziomie sportowym i przyniósł  zawodnikom – dzieciom i młodzieży  ciekawą  wymianę  piłeczek na stołach do tenisa oraz moc sportowych emocji zarówno grającym jak i ich opiekunom-trenerom, a także kibicującej na zawodach publiczności.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:
Kategoria
Dziewczęta rocznik 2009 i młodsze
I
     miejsce  Julia Kowalska – Głogowiniec
II    miejsce  Monika Sonnenberg  – Toruń
III  miejsce  Zuzanna Kwaśniewska –Barcin
Kategoria Dziewczęta rocznik 2008 i starsze

 I     miejsce  Wiktoria Kowalska –Głogowiniec
II    miejsce Kinga Bartoszek  –Włodzimierzewo
III  miejsce  Nicole Nowakowska  –Grocholin
Kategoria Chłopcy rocznik 2009 i młodsi                       
 I     miejsce Piotr Łącki    –  Nowy Sącz
II    miejsce  Kacper Nowakowski – Grocholin
III
  miejsce  Dominik Popiela  –  Grocholin
Kategoria Chłopcy rocznik 2008 i starsi
I
      miejsce  Kacper Szurlej      –  Nowy Sącz
II     miejsce  Miłosz Kukawka – Poznań
III
   miejsce  Marcin Szczepaniak  – Turzyn

Podsumowania zawodów dokonał Pan Jan Kurant Przewodniczący Rady Miejskiej w Kcyni. Przewodniczący Pan Jan Kurant podziękował zawodniczkom i zawodnikom oraz ich opiekunom – trenerom za udział w zawodach i dokonał uroczystego wręczenia zawodniczkom i zawodnikom dyplomów, pucharów  oraz  nagród  bonów  na  zakup  sprzętu  sportowego  za  zajęcie miejsc I, II i  III w każdej z kategorii. Pan Przewodniczący złożył gratulacje zawodniczkom i zawodnikom, ich trenerom i opiekunom wspaniałej formy i umiejętności w rywalizacji sportowej przy stołach do tenisa oraz zajętych miejsc przy czym stwierdził do młodzieży „Wszyscy uczestnicząc w tych zawodach jesteście zwycięzcami”.

materiał. Ryszard Hanioszyn/UM w Kcyni