Papierosy bez polskich znaków akcyzy zabezpieczone przez bydgoskich policjantów na krajowej 10

400 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją bydgoskiej komendy wspólnie z policjantami z bydgoskiej „drogówki”. Do sprawy został zatrzymany 65-letni mężczyzna, który odpowie za swój czyn z kodeksu karnego skarbowego. Swym działaniem uszczuplił dochody Skarbu Państwa na kwotę ponad 370 tysięcy złotych.

Policjanci bydgoskiej „drogówki” patrolowali w piątek (13.11.2020) drogę krajową nr 10 w rejonie węzła w Stryszku. Około 10:40 zatrzymali do kontroli drogowej kierującego citroenem jumpy spacetourer. Policjanci podczas rozmowy z mężczyzną zwrócili uwagę na zapach tytoniu dochodzący z wnętrza pojazdu. Polecili kierującemu otworzenie przestrzeni załadunkowej w aucie. Wówczas zapach był jeszcze intensywniejszy. Okazało się, że 65-latek przewoził, ukryte pod kocem, 100 kartonów z papierosami. Na miejsce przyjechali powiadomieni o sytuacji policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą, którzy zabezpieczyli papierosy i je przeliczyli. Mieszkaniec powiatu włocławskiego przewoził w kartonach 400 tysięcy papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do bydgoskiej komendy, gdzie usłyszał zarzut z kodeksu karnego skarbowego. W wyniku jego działania uszczuplenie dochodów Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego to ponad 370 tysięcy złotych.

65-latek odpowie za swój czyn z kodeksu karnego skarbowego.

autor: podkom. Lidia Kowalska