Para Prezydencka na Targach Rolno-Przemysłowych AGRO-TECH w Minikowie

– Musimy walczyć bardzo twardo, by nasi rolnicy byli traktowani w ramach UE sprawiedliwie, tzn. aby polski rolnik otrzymywał świadczenia przynajmniej na średnim poziomie UE – mówił Prezydent RP Andrzej Duda w Minikowie. Para Prezydencka wzięła tu udział w inauguracji Międzynarodowych Targów Rolno-Przemysłowych AGRO-TECH.

Podczas wystąpienia Prezydent zwrócił uwagę na konieczność walki o wysokość dopłat dla polskiego rolnictwa. – Nie ma absolutnie żadnej przesłanki, dla której polski rolnik miałby być traktowany w sposób gorszy, inny niż rolnicy w krajach UE choćby na zachodzie Europy – podkreślił Andrzej Duda. Jak dodał, „w skali ogólnej UE są to gigantyczne pieniądze, co roku 58 mld euro, z czego 40 idzie na dopłaty bezpośrednie (…). Jest się o co bić”.

Podczas targów Prezydent Andrzej Duda wręczył wyróżnienia (etap wojewódzki, regionalny) w ogólnopolskim konkursie AGROLIGA w kategorii:
  • Producent – Juliuszowi Młodeckiemu, prezesowi Związku Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych
  • Firma – Przedsiębiorstwu Nasiennemu ROLNAS z Bydgoszczy.

Następnie Para Prezydencka zwiedziła XX Jubileuszową Kujawsko-Pomorską Wystawę Zwierząt Hodowlanych i wręczyła wyróżnienia najlepszym hodowcom. Minikowska wystawa to największe w kraju wydarzenie hodowlane, podczas którego prezentowane są najlepsze okazy bydła mlecznego i mięsnego, owiec oraz drobiu hodowlanego.

źródło: Kancelaria Prezydenta RP

zdjęcia: Grzegorz Jakubowski – KPRP