Paterek: Czy złamane serce może kochać dwa razy mocniej?

465

Kolejny raz pandemia spowodowała, że nie mogą się odbywać comiesięczne spotkania Dyskusyjnych Klubów Książki. Nie przeszkadza to jednak, by klubowiczki w ramach DKK, poznawały kolejne ciekawe książki. Ostatnio Panie z DKK w Paterku przeczytały „Karminowe serce” Doroty Gąsiorowskiej, które polecają wszystkim czytelnikom.

Rudowłosa Laura zraniona przez bliską osobę postanawia poszukać spokoju i harmonii z dala od hałaśliwej stolicy. Przenosi się do Bukowej Góry nieopodal Krakowa, by tam odzyskać wiarę w ludzi i wyleczyć rany serca i duszy. Dzięki temu, że jest graficzką może pracować wszędzie.
Wprowadza się do stuletniego domu i poznaje mieszkańców urokliwego miasteczka. Szczególnym miejscem dla niej staje się kawiarenka „Złote Serce” oraz jej właściciele. To właśnie oni, powoli, krok po kroku wlewają w Laurę nadzieję, że z pewnością nadejdzie lepsze jutro. Los szykuje jednak dla zagubionej Laury wiele niespodzianek.

Autorka książki – Dorota Gąsiorowska postarała się, by czytelnicy, na kartach jej książki, dotknęli nie zawsze łatwych tematów. Jak poradzą sobie bohaterowie „Karminowego serca” z żałobą, rozpaczą po utracie ukochanego dziecka, przemocą w rodzinie, poczuciem strachu i wewnętrznym zagubieniem?

Książka Gąsiorowskiej udowadnia, że jeśli mamy wokół siebie oddane osoby możemy zacząć życie od nowa, a doznane krzywdy zginą i wróci do nas szczęście.

Każdy, kto chce poczytać wzruszającą i magiczną powieść, która jest pełna uroku i wewnętrznego ciepła, powinien sięgnąć po „Karminowe serce”, które niesie ze sobą nadzieję, że „… każdy nowy dzień daje szansę na zmiany…”

Autor: Katarzyna Hass – PiMBP w Nakle nad Notecią