Paterek: Kwietniowy Dyskusyjny Klub Książki w „Kawiarence za rogiem”

145

Nastała wiosna wszystko budzi się do życia. Dni są już dłuższe i słońce sprawia, że mimo trudnego czasu pandemii jest nam już trochę lżej, zaczynamy się częściej uśmiechać. Radość sprawiają nam także przeczytane książki. Szczególnie te, od których trudno się oderwać.

Jedną z takich książek była  seria trzech tytułów polskiej pisarki zaproponowanych na kwietniowym Dyskusyjnym Klubie Książki w Paterku.

Tak więc, w kwietniu Panie z Dyskusyjnego Klubu Książki w Paterku spotkały się w „Kawiarence za rogiem”. Popijając cafe latte, espresso z cukrem oraz cappuccino zgłębiały tajemnice trzytomowej powieści Karoliny Wilczyńskiej. Oczywiście realne spotkanie w jakiejkolwiek kawiarni nie było  możliwe, a „Kawiarenka za rogiem” to tytuł serii książek, które Panie przeczytały  w ramach DKK. „Miłość według przepisu”, „Rachunek za szczęście” oraz „Życie na zamówienie” okazały się bardzo przyjemną lekturą, którą szczerze polecamy. Perypetie życiowe młodej bohaterki okazały się bardzo wciągające. Rodzinna tajemnica wyjawiona przez nestorkę rodu na łożu śmierci sprawia, że życie jej wnuczki nagle się zmienia i chociaż ta zmiana była trudna to przecież należy pamiętać, że  wszystko co w życiu się kończy daje początek czemuś nowemu.

Wszystkim, którzy chcą mile spędzić czas przy lekturze polecamy książki Karoliny Wilczyńskiej.

W maju w ramach DKK będzie omawiana  książka Marii Paszyńskiej „Instytut Piękności”

Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.

Autor: Katarzyna Hass PiMBP w Nakle nad Notecią