Paweł Szmalc zwycięzcą Grand Prix o Puchar Starosty Nakielskiego w tenisie ziemnym

W dniach 5-7 sierpnia 2022 roku odbył się trzeci, ostatni w tym roku turniej Grand Prix pod patronatem Starostwa Powiatowego w Nakle nad Notecią. W całych rozgrywkach wzięło udział 33 Zawodników. W czerwcu wystąpiło 16 osób, w lipcu 20, zaś w sierpniowym Grand Prix padła rekordowa, największa od 4 lat frekwencja- w turnieju zagrało 24 tenisistów m.in. z Wałcza, Poznania, Piły, Torunia, Złotowa i okolic Nakła.

Tegorocznym zwycięzcą sierpniowego Grand Prix został Paweł Szmalc z Torunia. W finale pokonał Tomasza Dłużaka w supertiebreaku, zaś w półfinale wygrał z Karolem Michałkiewiczem. Trzecią lokatę zdobył Michałkiewicz, pokonując w trzech setach Jana Kwasigrocha.

Półfinały:

Tomasz Dłużak – Jan Kwasigroch 2:1 (6:0, 3:6, 10:6)

Paweł Szmalc – Karol Michałkiewicz 2:0 (6:2, 6:3)

Mecz o 3. miejsce:

Jan Kwasigroch – Karol Michałkiewicz 1:2 (6:4, 1:6, 9:11)

FINAŁ:

Paweł Szmalc – Tomasz Dłużak 2:1 (4:6, 7:5, 10:2)

Tym samym, Paweł Szmalc wygrał drugi turniej Grand Prix w tym roku i ze sporą przewagą wygrał klasyfikację generalną całego cyklu. Za nim uplasował się Michałkiewicz, zaś trzecia pozycja przypadła Dłużakowi, który wyprzedził „rzutem na taśmę” Jakuba Pokorskiego, uzyskując lepszy wynik w turnieju finałowym.

KLASYFIKACJA GENERALNA:

  1. Paweł Szmalc – 28 pkt.
  2. Karol Michałkiewicz – 20.5
  3. Tomasz Dłużak – 19
  4. Jakub Pokorski – 19
  5. Jan Kwasigroch – 16
  6. Dariusz Jarczyński – 11
  7. Maksymilian Holec – 11
  8. Szymon Opieczonek – 10
  9. Włodzimierz Siuchniński – 9
  10. Stanisław Kwasigroch – 9

Najlepszym w kategorii „45+” okazał się Dariusz Jarczyński.

Na zakończeniu obecni byli starosta nakielski Tadeusz Sobol oraz Prezes NTT Sokół Jacek Janikowski, który dokonał podsumowania cyklu Grand Prix. Tenisiści z rąk starosty otrzymali pamiątkowe puchary oraz nagrody rzeczowe.

Dziękujemy Starostwie Powiatowemu w Nakle nad Notecią za wsparcie finansowe i pomoc w organizacji rozgrywek Grand Prix.

Cykl Grand Prix 2022 o Puchar Starosty Nakielskiego w tenisie ziemnym mężczyzn można uznać za zakończony i już dziś zapraszamy na Grand Prix 2023!

Najbliższy turniej na nakielskich kortach odbędzie się w dniach 2-4 września- Turniej o Puchar Burmistrza Nakła nad Notecią. Serdecznie zapraszamy!

Nakielskie Towarzystwo Tenisowe Sokół

Kopiowanie, przetwarzanie, powielanie w całości lub w części treści opisu, zdjęć oraz wszelkich elementów graficznych a także przechowywanie w systemach wyszukiwania, umieszczanie na innych stronach www, przekazywanie, przesyłanie czy udostępnianie innym osobom wyżej wymienionych elementów bez zgody właściciela i autora jest zabronione. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. (Dz. U. z 2019 r. poz. 1231 z późn. zm.).