Perełki Ziemi Kłodzkiej okiem uczniów nakielskiej „Dwójki”

W dniach od 7. do 10. czerwca 2022 uczniowie klas 7 i 8 Szkoły Podstawowej nr 2 byli na wycieczce w Kotlinie Kłodzkiej.

Pierwszego dnia, mimo padającego deszczu, zwiedzali urokliwe Kłodzko. Już wtedy ich serca skradł pełen energii, dowcipny, rozśpiewany przewodnik Tadeusz, który towarzyszył im w górskich wędrówkach. Po zakwaterowaniu i nieodzownym zwiedzeniu pokojów kolegów, uczniowie dokonali krótkiego rekonesansu okolicy.

Nazajutrz, jak przystało na porządnych piechurów, ruszyli na Szczeliniec. Tam cieszyli oko niezapomnianymi widokami. Przeciskanie się przez szczeliny dostarczyło im wiele radości. Nieco zmęczeni ruszyli do Skalnego Miasta w Czechach. Była to prawdziwa uczta dla ducha i wyzwanie dla nóg. Niezwykłe formacje skalne zapewne na długo pozostaną w pamięci uczniów. Przewodnik Tadeusz barwnie opowiadał o tym, co młodzież oglądała. Starał się zarazić wszystkich swoją pasją do gór. Wieczorem na uczniów czekała pierwsza niespodzianka – wyjście na kręgle.

Kolejnego dnia młodzi ludzie wraz z opiekunami wchodzili na Górę Igliczną, podziwiali wodospad Wilczki. Masyw Śnieżnika przywitał ich deszczem, pożegnał zaś słońcem. Zmęczeni wrócili do hotelu, aby po obiadokolacji udać się na dyskotekę. To była druga niespodzianka. Po udanej zabawie udali się na zasłużony odpoczynek.

W piątek po śniadaniu, spakowani, wsiedli do autobusu i ruszyli w powrotną podróż. Po drodze zwiedzili słynną kopalnię złota. Zaopatrzeni w pamiątki dotarli do Nakła. Tam już czekali na nich stęsknieni rodzice.

Wioletta Jasińska, Magdalena Bzdawka, Monika Stachowska