Pierwszy Festiwal 720 MINUT MUZYKI przeszedł do historii

W dniach 30 i 31 sierpnia 2019 roku na nakielskim stadionie miało miejsce najdłuższe wydarzenie muzyczne w Nakle nad Notecią. Festiwal 720 MINUT MUZYKI odbył się z okazja 720-lecia nadania praw miejskich naszemu miastu przez Władysława Łokietka.

W trakcie 12 godzin muzycznej imprezy wystąpili artyści lokalni z Gminy Nakło nad Notecią, Szubina, Mroczy, czy Kcyni: Zosia Krzyżanowska, Zespół Fresh, QXANDERUS LAR, Norbert Pilarski z zespołem, Kacper i Michał Gacka, Big Band Nakło, Kamil Kmieć, Wiktoria Vollmuller, Nadzieja, Soli Deo, Semper Fidei, Intencja, FON, Skripson, Anna i Agnieszka Masloch, a także zespół TATO. Niespodzianką był występ szczecińskiego Chóru Kameralnego ZUT. Oprócz lokalnych muzyków na scenie pojawiły się gwiazdy muzyki polskiej: Baranovski, KęKę, Zespół Muzyczny Galaxi, Hope Leslie oraz Sorry Boys. Podczas festiwalu królowała różnorodność dlatego też każdy z uczestników mógł znaleźć coś dla siebie.

Wydarzeniem towarzyszącym był Festiwal Smaków Food Trucków, dzięki czemu muzyczne doznania wspierały te kulinarne. Na pamiątkę wydarzenia można było skorzystać z fotobudki. W przerwach od koncertów prowadzący Łukasz Przykłocki przeprowadzał konkursy, w których do zdobycia były przeróżne gadżety. Partner wydarzenia – Samorząd Mieszkańców nr 10 – przygotował turniej wiedzy, w którym do zgarnięcia był m.in. rower ufundowany przez Salon 2 Kółka. Na terenie stadionu spotkać można było alpaki, a na najmłodszych czekały atrakcje takie jak dmuchańce.

Fotorelacja w przygotowaniu. Warto poczekać.

Za udział w imprezie dziękują Burmistrz Miasta i Gminy Nakło oraz Dyrektor Nakielskiego Ośrodka Kultury.

Szymon Niemczewski – UMiG Nakło nad Notecią