Pijany, bez uprawnień i za kierownicą auta niedopuszczonego do ruchu zatrzymany w Szubinie

Szubińscy „patrolowcy” zwrócili uwagę na przemieszczającego się ulicami miasta fiata z wybitymi bocznymi szybami oraz bez lusterka. Auto zostało skontrolowane. Okazało się, że fiat był niedopuszczony do ruchu, a prowadzący go kierowca nie dość, że nie miał prawa jazdy, to był kompletnie pijany.

Patrolując szubińskie ulice mundurowi z miejscowego komisariatu zwrócili uwagę na fiata, który nie miał dwóch bocznych szyb oraz lusterka. Auto zostało skontrolowane. Wygląd i zachowanie siedzącego za kierownicą 43-latka wskazywały, że jest on kompletnie pijany, czego potwierdzeniem było przeprowadzone badanie alkomatem. Urządzenie wykazało w organizmie mieszkańca powiatu żnińskiego ponad 2,5 promila alkoholu.

Okazało się też, że fiat był niedopuszczony do ruchu, bo wcześniej został już zatrzymany jego dowód rejestracyjny z uwagi na zagrożenie bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Żeby tego było mało, po sprawdzeniu personaliów kierowcy w policyjnych systemach wyszło na jaw, że 43-latek w ogóle nie ma uprawnień do kierowania pojazdami.

Kierowca został przekazany pod opiekę znajomej. Niebawem usłyszy on zarzuty za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Odpowie także za jazdę bez wymaganych uprawnień i autem niedopuszczonym do ruchu.

Ocena zachowania 43-latka należy do sądu, a zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

podkom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP w Nakle nad Notecią

zdjęcie ilustracyjne