Pijany i bez prawa jazdy za kierownicą forda

Szubińscy patrolowcy podczas rutynowej kontroli zatrzymali 22–letniego kierowcę forda focusa, który jak się okazało wsiadł za kierownicę pijany i bez wymaganych uprawnień. Mieszkaniec gminy Łabiszyn dziś usłyszał zarzuty.

Ford focus przemieszczający się ul. Kcyńską w Szubinie zwrócił uwagę mundurowych patrolujących miasto, gdyż sposób w jaki kierowca prowadził auto wskazywał, że może on być nietrzeźwy.

Ford został skontrolowany, a personalia prowadzącego go kierowcy sprawdzone w policyjnych systemach. Wtedy okazało się, że 22–latek w ogóle nie ma uprawnień by wsiadać za kierownicę. To jednak nie wszystko. Od mężczyzny wyraźnie czuć było alkohol, został więc sprawdzony alkomatem, który wykazał w jego organizmie prawie promil alkoholu.  

Kierowca dochodził do siebie pod opieką rodziny. Dziś (23.06.20) kryminalni przestawili mu zarzut za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Wcześniej został też ukarany za jazdę bez wymaganych uprawnień. O losach 22-latka zdecyduje sąd, a zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

podkom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

zdjęcie ilustracyjne