Pijany kierowca wpadł po zgłoszeniu

Prawie dwa promile alkoholu w organizmie miał kierowca zatrzymany przez szubińskich mundurowych na terenie miasta. 61-latek wpadł po zgłoszeniu, jakie odebrał dyżurny komisariatu. Mieszkaniec Szubina już stracił prawo jazdy, teraz będzie tłumaczył się w sądzie.

Zgłoszenie o tym, że nieprawidłowo oświetlona kia jedzie środkiem drogi krajowej nr 5 dyżurny szubińskiego komisariatu odebrał w nocy z niedzieli na poniedziałek (3/4.05.20). Na wskazaną trasę zostali skierowani „patrolowcy”. Mundurowi już po kilku minutach zauważyli auto opisane w zgłoszeniu i zatrzymali je do kontroli.

Od siedzącego za kierownicą 61-latka czuć było alkohol. Mężczyzna został sprawdzony alkomatem, który wykazał w jego organizmie prawie 2 promile. Funkcjonariusze zatrzymali kierowcy blankiet prawa jazdy i poinformowali, że niebawem zostanie w tej sprawie przesłuchany i usłyszy zarzuty za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości.

Zgodnie z kodeksem karnym mieszkańcowi Szubina grożą dwa lata pozbawienia wolności, a ostateczne decyzje w jego sprawie podejmie sąd.

podkom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

zdjęcie ilustracyjne