Pijany kierowca wyeliminowany z ruchu przez kcyńskich mundurowych

Prawie półtora promila alkoholu miał w organizmie kierowca opla, którego w sobotę zatrzymali policjanci z kcyńskiego komisariatu. Mieszkaniec miasta niebawem usłyszy zarzuty, a jego zachowanie oceni sąd.

Sytuacja miała miejsce minionej soboty (28.09.19) około 13.30 w Kcyni. Wtedy też mundurowi z miejscowego komisariatu zauważyli na jednej z ulic opla vectrę, którego sposób jazdy wskazywał, że siedzący za kierownicą mężczyzna może być nietrzeźwy. Aby to sprawdzić zatrzymali auto do kontroli.

Podczas rozmowy z 43-letnim kierowcą czuć od niego było alkohol, dlatego też mieszkaniec Kcyni został dowieziony do komisariatu gdzie sprawdzono go alkomatem. Urządzenie wykazało w organizmie kierowcy prawie półtora promila alkoholu.

Kierowca po wykonaniu niezbędnych czynności został zwolniony, jednak niebawem przyjdzie mu ponownie spotkać się z mundurowymi i usłyszy zarzuty za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Zachowanie zatrzymanego oceni sąd, a grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia aut.

podkom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią