Piknik Integracyjny Wrzesień 2019. Rejs statkiem „Łokietek” po Noteci

Powiatowa Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Nakle nad Notecią wraz ze Stowarzyszeniem na Rzecz Integracji Społecznej TWÓJ PRZYJACIEL zorganizowała kolejne spotkanie integracyjne dla dzieci z różnymi niepełnosprawnościami, w tym z autyzmem oraz dla ich rodzin.

Dnia 11.09.2019 r. w godzinach popołudniowych w pięknym i atrakcyjnym miejscu na Przystani Wodnej Powiat Nakielski w Nakle nad Notecią około 50 osób wzięło udział w Pikniku Integracyjnym połączonym z dwoma godzinnymi rejsami statkiem Łokietek po Noteci.

Pogoda sprzyjała zabawom na świeżym powietrzu oraz relaksowi podczas pływania. Dla wszystkich czekał także słodki poczęstunek i napoje.

Cieszymy się z tak dobrze układającej się współpracy. Duża frekwencja świadczy o tym, że tego typu działania są potrzebne. Zachęcamy rodziny z dziećmi z niepełnosprawnościami do przystąpienia do Stowarzyszenia TWÓJ PRZYJACIEL,  a także do udziału w spotkaniach GRUPY WSPARCIA organizowanych przez Poradnię. Oprócz wsparcia informacyjnego i emocjonalnego, poszerzania kompetencji ważnych w życiu rodzin, które codziennie podejmują trudne wyzwania, ogromną wartością naszych działań są zawiązane przyjaźnie, realizacja zainteresowań, relaks, a także doświadczanie wspólnoty i wzajemnego zrozumienia. Co roku organizujemy także kilka imprez integracyjnych: Mikołajki, Pikniki, Spotkanie dla Mam z okazji Dnia Kobiet lub Dnia Matki, a w kwietniu planujemy różne działania w związku z ŚWIATOWYM DNIEM ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU.

Cenna jest także integracja różnych środowisk i wzajemne wsparcie w realizacji zadań. Serdecznie dziękujemy Dyrektorowi Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle nad Notecią Panu Kazimierzowi Toczko oraz załodze statku Łokietek za umożliwienie bezpłatnych rejsów. Pracownikom Przystani Powiat Nakielski dziękujemy za okazaną pomoc, bezinteresowną życzliwość i zrozumienie dla potrzeb środowiska osób z niepełnosprawnościami.

Dziękuję także pracownikom Poradni, Paniom: Anecie Buras – Walentowskiej, Danucie Andrzejewskiej, Katarzynie Dombrowskiej oraz Blance Burkwicz za osobiste zaangażowanie, pomysły i poświęcony czas.

Ewa Burzyńska – Dyrektor Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Nakle nad Notecią