Piłkarskie rozgrywki drużyn Feniks Mrocza

Po drużynach trampkarzy i młodzików do rozgrywek KPZPN dołączyły kolejne drużyny młodzieżowe stowarzyszenia Feniks Mrocza. Dzięki wsparciu z funduszy Gminy Mrocza na rozwój sportu w roku 2021 oraz darczyńców , do rywalizacji zgłoszone zostały również grupy Orlika ( trener Wiesław Śmieliński) oraz Żaka ( trener Arkadiusz Król)

Zawody w kategorii Żak odbywają się w formie zabawy, bez tabel i zapisywanych wyników. Jest to bardzo dobre posunięcie ze strony związku piłkarskiego, gdyż uczy gry w piłkę w formie zdrowej rywalizacji bez presji wygranych. Trener Król prowadzi zajęcia w każdy poniedziałek i środę o godz. 17.00 na mroteckim orliku i zaprasza chętnych z roczników 2013 i 2014 do udziału w zajęciach. Drużyna ma za sobą już 2 turnieje : w Nakle i Potulicach na których rywalizowała z lokalnymi zespołami.

Zespół Orlika ma za sobą udział w 3 turniejach. Chłopcy reprezentowali naszą gminę na zawodach w Sępólnie, Lnianie a ostatnio byli gospodarzami . Drużyna na wszystkich odbytych dotychczas turniejach grała ze zmiennym szczęściem, ale zawsze przywoziła dobre rezultaty i zdobycz punktową.

Na ostatnim ,,mroteckim turnieju”  Orlicy przegrali z Wdą Świecie 1-3, zremisowali z Wisłą Strzelce 1-1 i  wygrali z Kamionką Kamień Kr 5-2.

Skład drużyny z ostatnich zawodów:  Kacper Kania, Jakub Jóżwiak, Kamil Kruszyński, Tomasz Król, Adam Siuzdak, Sebastian Nawrot, Ksawery Król, Marcel Splitt, Marcel Landowski, Miłosz Książek, Grzegorz Bruski, Stanisław Świtalski, Dorian Kluczyński, Kacper Rymaszewski, Marcel Olejnik.

W ostatnim tygodniu zespół młodzików pauzował. Ostatnim meczem drużyny, była potyczka w Kcyni, którą zawodnicy wygrali 3-0

Drużyna trampkarza na wyjeździe wysoko wygrała z Dębem Potulice, a wart podkreślenia jest debiut w tym meczu, 3 piłkarzy z zespołu młodzika.

Zarówno młodzicy, jak i trampkarze zajmują dotychczas 2 miejsce w swoich grupach i mamy nadzieję, że po przyszłym weekendzie się to nie zmieni.

Feniks Mrocza