Po raz 25. ruszyła Nakielska Halowa Liga Piłki Nożnej

25. raz w gminie Nakło nad Notecią rozgrywa się Nakielska Halowa Liga Piłki Nożnej. Do „jubileuszowej” edycji zgłosiło się 9 zespołów, co zapowiada ciekawą rywalizację.

Dopiero co zakończyły się rozgrywki ligowe w ramach Kujawsko Pomorskiego Związku Piłki Nożnej, a nasi lokalni sympatycy piłki kopanej mają kolejną okazję do przeżywania piłkarskich emocji. Sezon 2023/24 NHLPN rozpoczął się 19 listopada 2023 r. o godz. 10:00 w Sali Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Paterku. Zespołami, które pozytywnie odpowiedziały na zaproszenie Nakielskiego Sportu do wzięcia udziału w rozgrywkach, są: FC Ślesin, Sąsiedzi Sipiory, Amatorzy Piłki, Arkon x Matros, Olimpia Tupadły, GKS Gryf Sicienko, Skra Paterek, Żibrons FC oraz Nakielski Mix. Każda z drużyn biorących udział w rozgrywkach zagrała minimum jeden mecz. Siedem spotkań 1. kolejki obfitowało w dużo goli, jak również emocji. Niestety nie zawsze pozytywnych, dlatego nie obyło się bez kartek. Niedzielne piłkarskie zmagania dały rezultat w postaci uplasowania się na 1. miejscu tabeli drużyna GKS Gryf Sicienko z kompletem 6 punktów i lepszym bilansem bramkowym od drużyny Amatorów Piłki, którzy również zgarnęli 6 pkt. Strzelcy, którzy mogą pochwalić się największą ilością strzelonych bramek w ilości 3 goli to: Mateusz Mikołajczyk (Olimpia Tupadły), Kamil Sobieszczyk (Arkon x Matros), Michał Burtal i Mariusz Popa (obaj z GKS Gryf Sicienko).

Wyniki spotkań 1. kolejki NHLPN:

Mecz

19.11.2023r. – NIEDZIELA

WYNIKI

1.

Sąsiedzi Sipiory

FC Ślesin

4

0

2.

Amatorzy Piłki

Arkon x Matros

8

2

3.

Olimpia Tupadły

FC Ślesin

7

2

4.

Amatorzy Piłki

Żibrons FC

4

0

5.

GKS Gryf Sicienko

Arkon x Matros

5

2

6.

Skra Parerek

Żibrons FC

3

3

7.

GKS Gryf Sicienko

Nakielski Mix

12

2

Na 2. kolejkę Nakielskiej Halowej Ligi Piłki Nożnej zapraszamy już 26 listopada od godz. 10:00.

Organizatorem rozgrywek NHLPN w sezonie 2023/24, odbywających się pod Patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Nakło nad Notecią, jest Nakielski Sport sp. z o.o.

 

źródło: Urząd Miasta i Gminy Nakło nad Notecią

zdjęcia: Szymon Niemczewski