Po wytrzeźwieniu trafi do zakładu karnego, bo było poszukiwany

Policjanci z szubińskiego komisariatu zatrzymali w jednym z mieszkań na terenie miasta 37-latka, który poszukiwany był do odbycia kary za przestępstwo z przeszłości. Jeszcze dziś zatrzymany trafi za więzienne kraty.

Od ubiegłego miesiąca szubińska policja poszukiwała 37-letniego mieszkańca miasta, którego miejscowy sąd polecił doprowadzić do zakładu karnego, gdzie miał odbyć karę za przestępstwo z przeszłości. W zakładzie karnym mężczyzna miał spędzić 120 dni.  

Poszukiwany cieszył się wolnością do wczoraj (9.01.20), kiedy mundurowi ustalili, że prawdopodobnie przebywa on w jednym z mieszkań na terenie Szubina. Pod ustalony adres zapukali „patrolowcy”. Drzwi otworzył im 37-latek. Mężczyzna nie krył zdziwienia. Sprawdzenie personaliów poszukiwanego w policyjnych systemach było już tylko formalnością, która potwierdziła, że decyzją sądu winien on przebywać w placówce penitencjarnej.

Mieszkaniec Szubina został zatrzymany, a z racji tego, że był pijany trafił do policyjnego aresztu, skąd jeszcze dzisiaj zostanie dowieziony do zakładu karnego. Tam spędzi najbliższe miesiące.  

podkom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią