Poczdam i Berlin w bożonarodzeniowym blasku świateł

578

07.12.2019r  klasa Vb Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 4 w Nakle nad Notecią odwiedziła Poczdam – stolicę Brandenburgii. Celem sobotniego wyjazdu było zaznajomienie jego uczestników z niemieckimi zwyczajami adwentowymi i bożonarodzeniowymi oraz XVIII – wieczną historią Prus.

Przy sprzyjającej aurze towarzyszącej zwiedzaniu, uczniowie zobaczyli protestancki kościół św. Mikołaja, dawny ratusz miejski, budynek Landtagu oraz poczdamską Bramę Brandenburską. W wnętrzach pałacu San Sousi poznali postać króla pruskiego Fryderyka Wielkiego.

Pobyt na jarmarku bożonarodzeniowym doskonale wprowadził grupę w atmosferę zbliżających się świąt. Była to dodatkowa niezwykła okazja do świątecznych zakupów prezentów, ozdób choinkowych, smakołyków i  degustacji lokalnych przysmaków.

Na zakończenie wycieczki udaliśmy się do centrum handlowego na Alexanderplatz w Berlinie, skąd po zrobieniu drobnych zakupów i pamiątek udaliśmy się w drogę powrotną.

Wycieczkę zorganizował i poprowadził p. Michał Wiśniewski, a opiekę nad uczniami sprawowały: p. Dorota Kamińska i p. Małgorzata Kwaśniewska.

Tekst: Dorota Kamińska

Zdjęcia: Dorota Kamińska i Michał Wiśniewski